• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-14576-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک استان خبر داد:

فروش ۴۰ میلیاردی محصولات دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خوزستان به حفاری

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان اینکه شرکت‌های ملی حفاری و مناطق نفت‌خیز جنوب از بزرگترین مشتریان این نهاد در استان هستند، گفت: در تفاهم‌نامه پنج ساله با شرکت ملی حفاری قریب به ۴۰ میلیارد تومان محصول دانش بنیان طی پنج سال گذشته به این شرکت فروخته شد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر بابک مختاری در آیین رونمایی از دستگاه "اندازه‌گیری غلظت هیدروژن سولفید در نفت خام" که امروز، (چهارشنبه، 27 اردیبهشت) در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت ملی حفاری، دانشگاه جامع علمی کاربردی، فنی‌ و حرفه‌ای و ... موجب شد که علی‌رغم کمبودهای زیرساختی، پارک علم و فناوری بتواند به‌عنوان نهادی که متولی شرکت‌های دانش‌بنیان است، هم‌سطح استان‌های برخوردار کشور، شرکت دانش‌بنیان داشته باشد و این شرکت‌ها گردش مالی خوبی به‌واسطه تولید دانش و فناوری داشته باشند.

 

وی افزود: شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب و ملی حفاری در استان، دو نمونه از بزرگ‌ترین مشتریان این پارک هستند. در تفاهم‌نامه پنج‌ساله‌ای با شرکت ملی حفاری که امسال هم تجدید شد، شرکت‌های پارک در پنج سال گذشته نزدیک به 40 میلیارد تومان به این شرکت محصول فروخته‌اند.

 

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان ادامه داد: همچنین با عنایت شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در یک سال گذشته، ارتباط بسیار گسترده‌ای در حوزه ساخت محصولات و مواد اولیه با این شرکت شکل گرفت. ما با توجه به رسالت خود از حوزه پژوهش جدا شدیم و تلاش کردیم که نیاز صنایع استان به‌ویژه صنایع مادر را رفع کنیم و نسبت به سال‌های گذشته با رشدِ نمایی جلو می‌رویم.

 

مختاری تصریح کرد: در دولت فعلی، تلاش‌های بسیار زیادی شد تا زیرساخت‌های فیزیکی و قانونی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود و امیدوارم این تلاش‌ها ادامه پیدا کند تا اقتصاد دانش‌بنیان که رکن اصلی اقتصاد مقاومتی است، توسعه یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: