• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-18714-5
  • خبرنگار : 17036
  • منبع خبر : ----

/همه بیایید/

سردار علی‌پور: مشارکت مردم در انتخابات اساسی‌ترین پایه نظام است

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات 29 اردیبهشت، اساسی‌ترین پایه نظام را حضور و مشارکت مردم در این عرصه‌ها دانست و گفت: در 29 اردیبهشت ماه نمایشی از دموکراسی واقعی را به جهانیان نشان خواهیم داد.

سردار محمد علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، با بیان این‌که برگزاری انتخابات به معنای اثرگذاری ملت ایران در حوزه‌های مختلف است، اظهار کرد: هر چه مشارکت مردم در عرصه انتخابات بیشتر باشد، تاثیرگذاری این مشارکت بر سیاست‌های خارجی و داخلی کشور و نگاه کشورهای جهانی به ویژه کشورهای مستکبر به ایران بیشتر خواهد بود.

وی یکی از علل وحدت در جمهوری اسلامی در حدود 40 سال اخیر را مشارکت حداکثری مردم در ادوار پیشین انتخابات دانست و تصریح کرد:‌ به تمام مردم ایران و به‌ویژه ملت شریف خوزستان توصیه می‌کنم با هر سلیقه و علاقه‌ای فارغ از جناح سیاسی خود به صحنه انتخابات بیایند و مانند گذشته نمایشی از عزت، قدرت و مردم سالاری‌دینی را به جهانیان نشان دهند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان با بیان این‌که اکنون دنیا به نظاره چگونگی مشارکت مردم ایران در انتخابات 29 اردیبهشت نشسته است، عنوان کرد:‌ اساسی‌ترین پایه نظام جمهوری اسلامی، حضور مردم در عرصه‌های مختلف و به‌ویژه انتخابات است؛ اثرگذاری این مشارکت به ویژه در مسائل اقتصادی و سپس سیاسی و حتی نظامی کشور با مشارکت، بیشتر و بیشتر می‌شود.

علی‌پور با تاکید بر این‌که ملت شریف ایران همواره نشان داده‌اند که به انقلاب و اصول و ارزش‌های نظام علاقه‌مند هستند، بیان کرد:‌ به آن دسته از افرادی که هنوز هم نسبت به مشارکت در انتخابات 29 اردیبهشت تردید و شک دارند توصیه می‌کنم اگر قرار است همچنان ایران تاثیرات سیاسی و اقتصادی خود را داشته باشد و عزت و اقتدار ملی ایران روزافزون باشد، باید فارغ از جناح سیاسی خود در صحنه حضور یابند.

وی با بیان این‌که بی تفاوتی مردم نسبت به انتخابات 29 اردیبهشت موجب کمرنگ شدن اثرگذاری ایران می‌شود، اظهار کرد:‌ خوشبختانه همواره مردم ایران حضور حداکثری در عرصه‌های مختلف و به ویژه انتخابات داشته‌اند و تجربه نزدیک به 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره به مردم نشان داده است که این مشارکت تا چه حد در یکپارچگی و انسجام نظام و اثرگذاری بر سرنوشت ملی موثر است.

مدیرکل بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به شور و شوق فعلی مردم برای مشارکت در انتخابات عنوان کرد: ‌البته دشمن به آمار و ارقام این مشارکت نگاه می‌کند و منتظر است ببیند که آیا در انتخابات پیش رو خدشه‌ای در اراده سستی‌ناپذیر ملت ایران در پایبندی به نظام ایجاد شده است یا نه.

علی‌پور با بیان این‌که در روز 29 اردیبهشت ملت ایران به دنیا نشان خواهند داد که دموکراسی واقعی چیست، تصریح کرد: فهم و شعور سیاسی و اجتماعی ملت ایران بسیار بالا است و بنابراین اطمینان داریم که در 29 اردیبهشت شاهد مشارکت حداکثری مردم خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: