• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-15576-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

/همه بیایید/

مشارکت قشر تحصیلکرده در انتخابات به انتخاب اصلح می‌انجامد

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه جامعه دانشگاهی وظیفه سنگینی برای آگاهی دادن به مردم برای شرکت در انتخابات دارند، گفت: دانشجویان قشر تحصیلکرده و روشنفکر جامعه هستند و اگر واقعاً در صحنه حضور داشته باشند، قطعاً انتخاب مردم، انتخابی اصلح خواهد بود.

دکتر بهروز چگینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد:‌ مردم باید مشارکت بالایی در انتخابات داشته باشند؛ اگر در انتخاب رئیس‌جمهور که پس از مقام معظم رهبری بالاترین مقام کشور است، مشارکت فعالی نداشته باشیم به این معنا است که برای ما تفاوتی ندارد چه کسی حکومت می‌کند و فردی که انتخاب می‌شود تا چه اندازه توانمند باشد و توانایی اداره کشور را دارد، یا خیر.

وی افزود: رئیس‌جمهور زمانی که بداند پشت سر او چه رأی عظیم و چه پتانسیل بالایی وجود دارد قطعاً با اقتدار برنامه‌ریزی و عمل می‌کند و این مسأله یکی از موارد اهمیت و لزوم مشارکت مردم در انتخابات است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: دانشجویان قشر تحصیلکرده و روشنفکر جامعه هستند وظیفه آن‌ها در حوزه انتخابات برای افزایش مشارکت مردم سنگین‌تر است؛ اگر دانشجویان واقعاً در صحنه حضور داشته باشند انتخابی که صورت می‌گیرد، یک انتخاب اصلح خواهد بود.

چگینی افزود: دانشجویان باید خود را باور داشته باشند و بدانند مردم از قشر تحصیلکرده چه انتظاراتی دارند. حتی اگر چنین انتظاری از سوی مردم وجود نداشته باشد، باید خود دانشجویان نیز به این مساله توجه داشته باشند؛ چراکه قشر دانشگاهی وظیفه زیادی در آگاه‌سازی مردم برای شرکت در انتخابات بر عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد:‌ اگر نامزد ریاست جمهوری در روزهای تبلیغات انتخاباتی، خود را مطیع قوانین نداند و نتواند به قوانین پایبند باشد، نمی‌توانیم از او انتظار داشته باشیم که پس از انتخاب به‌عنوان رئیس‌جمهور نیز به قوانین پایبند باشد و کشور را براساس قوانین اداره کند. عمل به قوانین و مقررات انتخاباتی از سوی کاندیداها نکته بسیار مهمی است و شاید یکی از ویژگی‌های مهم برای تشخیص کاندیدای اصلح باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: