• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-16276-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

/همه بیایید/

با رأی تک تک ما نظام حفظ می‌شود

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خوزستان گفت: با رأی تک تک ما نظام حفظ می‌شود و این تکلیف ما است که در انتخابات شرکت کنیم و رأی سفید ندهیم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علی عطایی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: نظام و حکومت ما جمهوری است؛ یعنی در این حکومت مردم بر مردم حکومت می‌کنند و تمام مسئولان نظام به‌صورت مستقیم یا با واسطه از طریق رای مردم انتخاب می‌شوند. دنیا جمهوری اسلامی را زیرنظر دارد تا ببیند نظام جمهوری اسلامی تا چه اندازه توانسته است که مسأله حکومت مردم بر مردم را تحقق ببخشد.

 

وی افزود: لذا بسیار مهم است که در انتخابات شرکت کنیم. اگر حضور مردم در انتخابات عالی باشد، دنیا متوجه می‌شود که مردم همچنان به نظام پایبند و وفادار هستند؛ اما اگر مشارکت مردم در انتخابات کم باشد دشمنان متوجه می‌شوند که نارضایتی‌های مردم فراوان است و این مسأله می‌تواند آغازی برای توطئه‌ها و دشمنی‌های آنان برای ضربه زدن به نظام باشد.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خوزستان گفت: سال‌ها بحثی مطرح بود که حضور در انتخابات حق است یا تکلیف و وظیفه شرعی. مقام معظم رهبری فرمودند که شرکت در انتخابات هم حق است و هم تکلیف. به‌عنوان یک شهروند در جمهوری اسلامی ایران این حق ما است که در تعیین سرنوشت خود مشارکت کنیم.

 

عطایی نسب ادامه داد: شرکت در انتخابات از این نظر یک تکلیف شرعی است که نظام ما نظام جمهوری اسلامی است و بر اساس فرمایشات بزرگان، حفظ نظام دینی از اوجب واجبات است. با رأی تک تک ما نظام حفظ می‌شود و این تکلیف ما است که در انتخابات شرکت کنیم و رأی سفید ندهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: