• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-23573-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

/ فردای انتخابات، آغاز همدلی/

امام جمعه شوش:
پس از اتمام انتخابات فضای رقابتی از میان برداشته شود

امام جمعه شوش با بیان این که فضای رقابتی برای انتخابات لازم است اما این فضا نباید آغازی برای ایجاد اختلافات در کشور شود تاکید کرد: پس از اتمام انتخابات باید فضای رقابتی از میان برود و همه با هم برای حفظ وحدت کشور تلاش کنیم.

سید محمد امام با تاکید بر حفظ وحدت، امنیت و یگانگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار کرد: عزت و سربلندی هر کشور یا در سلاح‌های آن کشور و یا به تکیه آن به ابرقدرت‌ها است اما قدرت جمهوری اسلامی ناشی از هیچ یک از این دو عامل نیست بلکه قدرت او ناشی از حضور مردم در صحنه است.

وی افزود: انتخاب فرد اصلح یعنی فردی که شریف، صادق و کسی که اهل شعار و فریب مردم نباشد موجب می‌شود سایه جنگ از سر مردم برداشته شود اما انتخاب فرد بزدل، طمع جنگ را در دل دشمن قوی خواهد کرد. به همین دلیل، چه در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری باید فردی مقتدر، بسیار توانمند و صریح انتخاب شود.

امام جمعه شوش در خصوص لزوم رعایت اخلاق در انتخابات هم گفت: پس از شرکت در انتخابات اگر فرد مورد نظر ما انتخاب شده است باید به درگاه خداوند شاکر باشیم اما حق نداریم رقبای خود را شماتت کنیم و به طرفداران آن‌ها پوزخند بزنیم چون شماتت جزو موارد منفور در اسلام است.

امام با اشاره به این که اگر کاندیدای مورد نظر ما انتخاب نشد و اعتراضی در این زمینه داریم باید از راه قانونی اقدام کنیم خاطرنشان کرد: راه اعتراض این نیست که مردم به خیابان‌ها بروند و شعار دهند زیرا به هیچ وجه به چنین اعتراضاتی گوش داده نمی‌شود و چنین اعتراضاتی ارزش نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: ما باید آرامش و وحدت کشور را حفظ کنیم. از این رو، نباید انتخاب نشدن کاندیدای مورد نظر آغازی برای بروز اختلافات باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: