• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-23873-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

/فردای انتخابات، آغاز همدلی/

حجت‌الاسلام شفیعی:
پس از اعلام نتایج همه به کاندیدای منتخب احترام بگذارند

رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: حضور پرشور مردم، تبلیغات و هواداری‌ از کاندیدا‌ها لازمه‌ انتخابات است اما پس از اتمام انتخابات و اعلام نتایج همه باید به کاندیدای منتخب احترام بگذارند. 

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی با بیان این که فرد منتخب ممکن است کاندیدای مورد علاقه ما باشد یا نباشد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، تصریح کرد: بلافاصله پس از اتمام انتخابات جامعه باید به حالت معمولی بازگردد. 

وی افزود: ما به شرکت در انتخابات به عنوان یک وظیفه شرعی و یک عبادت نگاه می‌کنیم و با توجه به فرمایش امام خمینی (ره) همان طور که نماز می‌خوانیم باید در انتخابات نیز شرکت کنیم.

شفیعی با بیان این که هر ایرانی شرکت در انتخابات را وظیفه شرعی خود می‌داند اظهار داشت: در انتخابات چند عامل تعیین کننده وجود دارد؛ یکی از این عوامل دست‌اندرکاران و عوامل صندوق‌های رأی هستند که در جمهوری اسلامی این عوامل همیشه امین رأی مردم بوده‌اند و به وظیفه‌ شرعی خود عمل کرده‌اند و در دوره جدید انتخابات نیز همین روحیه حاکم است.

رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان یادآوری کرد: طبیعت انتخابات و لازمه‌ آن حضور پرشور مردم، تبلیغات، اعلام علاقه‌مندی و هواداری‌ها را می‌طلبد اما پس از اتمام انتخابات و اعلام نتایج همه باید نسبت به کاندیدای منتخب احترام بگذارند؛ اگرچه این فرد ممکن است کاندیدای مورد علاقه ما باشد یا نباشد.

او با تاکید بر این مطلب که همه وظیفه داریم رأی بدهیم اما پس از اتمام رأی‌گیری کاندیدای منتخب باید بار مسؤولیتی را که تحویل گرفته دنبال کند افزود: آرزو می‌کنم کاندیداهای رقیب فردای شمارش آرا و تعیین فرد منتخب به صحنه بیایند و به او تبریک بگویند و جامعه بلافاصله به شرایط عادی خود برگردد. 

شفیعی همچنین به حوادث سال 88 اشاره و گوشزد کرد: تجربه تلخ سال 88 در پش روی ما قرار دارد. در آن سال دشمن از یک رقابت انتخاباتی وارد شد و کار به جایی رسید که حوادث تلخی رقم خورد و دشمنی‌هایی ایجاد شد و این حوادث برای مدتی جامعه ما را دچار تشویش کرد.

رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با بیان این که امیدواریم که با انتخابات 29 اردیبهشت ماه گام بلندی در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی برداریم تاکید کرد: امیدواریم انتخابات 29 اردیبهشت به گونه‌ای انجام شود که پیامد آن خلق صحنه‌ای زیبا، ارزشمند، اخلاقی و محبت متقابل باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: