• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-24173-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

/فردای انتخابات، آغاز همدلی/

کاندیداها و هواداران پس از انتخابات رفتاری خلاف قانون نداشته باشند

امام جمعه موقت اهواز با تاکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی پس از اعلام نتایج انتخابات، گفت: آسیب و اتفاقاتی که در سال 88 به وجود آمد به دلیل نپذیرفتن نتایج آرا بود و این مساله برای کسانی که به دنبال دخالت در امور کشور بودند، تجربه‌ای شد تا دیگر اقدامی را خلاف قوانین نظام جمهوری اسلامی انجام ندهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: در این دوره از انتخابات مردم، کاندیداها و همه هواداران آن‌ها با همگرایی و قانون‌گرایی که خواهند داشت و با توجه به تجارب سال 88، به صورتی عمل خواهند کرد تا شاهد هیچ‌گونه رفتاری خلاف قانون در کشور نباشیم.

وی افزود: اینکه مردم در انتخابات حضور کامل داشته باشند، همه کشور پیروز است و در این زمینه کسی که رای نیاورده است مسئولیت از روی دوش او برداشته شده و کسی که پیروز انتخابات شده است باید پاسخگوی مردم باشد.

حسن‌زاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره شعارهای کاندیداها در انتخابات، تصریح کرد: هر کس که رای بیاورد و رییس‌جمهور منتخب مردم شود باید پاسخگوی شعارها و وعده‌هایی باشد که پیش از پذیرفته شدنش در انتخابات بیان کرده است.

وی گفت: آسیب‌ها و اتفاقاتی که در سال 88 به وجود آمد به دلیل نپذیرفتن نتایج آرا بود و این مساله برای کسانی که به دنبال دخالت در امور کشور بودند، تجربه‌ای شد تا دیگر اقدامی را خلاف قوانین نظام جمهوری اسلامی انجام ندهند.

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: ریاست جمهوری مسولیت بسیار سنگینی است و کسی که این مسولیت را می پذیرد باید پاسخگوی شعارها و وعده‌های خود باشد. هر کاندیدایی که در انتخابات رای نیاورد نیز این مسئولیت سنگین از روی دوش او برداشته شده است و دیگر بر دوش او نخواهد بود.

حسن‌زاده با بیان اینکه کسی که رای می‌آورد پیروز نیست و کسی که در انتخابات رای نمی‌آورد شکست نخورده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم همه بتوانند به وظایف خود برابر مردم و خداوند متعال پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: راه‌های قانونی برای بیان اعتراض به نتایج انتخابات در کشور وجود دارد و اگر کسی به نتایج اعتراضی داشت می‌تواند از راه‌های قانونی مساله را پیگیری کند و اعتراضات کف خیابانی و لشکرکشی به هیچ وجه معنا ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: