• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-24773-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

/فردای انتخابات، آغاز همدلی/

همه باید اخلاق انتخاباتی را پس از اعلام نتایج رعایت کنند

رییس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حفظ اخلاق انتخاباتی پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات، گفت: انتخابات یک رقابت سالم و برادرانه است و همه باید از قانون جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه پیروی کنند و به آن پای‌بند باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید ناصری‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: هیچ کس در کشور مشکل و دشمنی جدی با گروه یا شخص خاصی ندارد و قانون برای همه مردم یکسان است و مردم و کاندیداها نیز باید بر این اساس تابع قوانین باشند.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری رقابتی سالم است که قطعا در آن یک نفر برنده می‌شود و کسی که پیروز انتخابات می‌شود باید آرامش کشور را حفظ کند و کسی که در انتخابات پیروز نمی‌شود نیز باید قانون و مقررات را قبول کند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همه باید به قوانین جمهوری اسلامی گردن بنهیم و مطمئن باشیم که از همه آرا مردم حفاظت می‌شود و اینکه حق و رای کسی در انتخابات جمهوری اسلامی ایران خورده شود وجود ندارد و قطعا قانون در همه مراحل انتخابات رعایت می شود.

ناصری‌نژاد اظهار کرد: از همه آرا مردم در نظام جمهوری حفظ امانت می شود و مردم اطمینان داشته باشند که قوانین به طور کامل در نظام جمهوری اسلامی رعایت می شود و هیچ مشکلی در بحث اینکه رای فردی جا به جا شود یا حق کسی در انتخابات خورده شود، وجود ندارد.

وی گفت: همه باید اخلاق انتخاباتی را پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات رعایت کنند. انتخابات یک رقابت سالم و برادرانه است و همه باید از قانون جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه پیروی کنند و به آن پای‌بند باشند.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که اگر کسی به نتایج نهایی انتخابات اعتراض داشت از چه راهی می تواند این مساله را دنبال کند؟ خاطر نشان کرد: در قانون اساسی تمام موارد دیده شده است و اگر کسی به نتایج انتخابات اعتراضی داشت باید از راه‌های قانونی اعتراض خود را عنوان کند و اگر اعتراض مقبول شود، قطعا مساله توسط برگزارکنندگان انتخابات بررسی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: