• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-16876-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

/جشن ملی، شادی و شور/

شور انتخابات در خوابگاه دانشجویی دانشگاه شهید چمران

با استقرار صندوق اخذ رای ثابت در مجتمع خوابگاهی دختران حضرت معصومه (س) دانشگاه شهید چمران اهواز، شور و حال فضای دانشجویی در این شعبه اخذ رای به شور و نشاط فضای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری افزوده است.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اینجا در مجتمع خوابگاهی دخترانه حضرت معصومه(س) دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشجویان بار دیگر نمایشی از اقتدار را با حضور در پای صندوق‌های رأی و انداختن رأی‌های خود در صندوق، در تعیین سرنوشت و آینده خود و کشورشان عرضه کردند. در این مکان برای رفاه حال دانشجویان ساکن خوابگاه، یک صندوق ثابت تدارک دیده شده و عوامل اجرایی و نظارتی به‌شدت در تکاپو هستند.

 

در لابی و فضای ورودی مجتمع خوابگاهی حضرت معصومه (س)،2 صندوق اخذ رای مستقر شده است و صف دانشجویان تا آن‌سوی اتاق ادامه دارد و دنباله‌ی آن از اتاق خارج می‌شود. رأی‌دهندگان با صبوری انتظار می‌کشند. دانشجویی که به‌تازگی به محل اخذ رأی وارد شده است، می‌گوید: من شنیده‌ بودم که صبح، صف دانشجویان بسیار شلوغ بود؛ بنابراین تصمیم گرفتم بعد از ظهر در رای‌گیری شرکت کنم، اما به نظر می‌رسد حتی در این زمان هم چندان از شلوغی کم نشده است.

 

او ادامه می‌دهد: در انتخابات شرکت می‌کنم چون به هیچ‌وچه معتقد نیستم که تک رأی من تأثیری در سیل آرای جمعیت ایران ندارد، بلکه معتقدم رأی تک تک ماست که آینده مملکت ما را رقم می‌زند. من نسبت به آینده خود مسئولم و می‌دانم رأی امروز من می‌تواند در مسیر سرنوشت خودم و حتی نسل‌های آینده مؤثر باشد.

 

چند دانشجو در گوشه‌ای گردهم آمده‌اند و با در دست داشتن برگه‌های رأی خود، مقابل دوربین موبایل لبخند می‌زنند و عکس سلفی می‌گیرند. یکی از آن‌ها به خبرنگار ایسنا می‌گوید: من به رأی خودم ایمان دارم و به همین دلیل در انتخابات شرکت می‌کنم تا در آینده خودم سهیم باشم.

 

دانشجوی دیگری که شناسنامه خود را به همراه ندارد، خارج از صف ایستاده است و دوستان خود را همراهی می‌کند. او که خود را دانشجوی ترم چهار و رأی اولی معرفی می‌کند، به خبرنگار ایسنا توضیح می‌دهد: خانواده من در شهرستان دزفول مستقر هستند و من شناسنامه‌ام را همراه خودم نیاورده‌ام. من نمی‌توانستم در انتخابات شرکت نکنم، اما چون شناسنامه خود را همراه ندارم، خانواده من در دزفول با شناسنامه من رأی خواهند داد!

 

او درباره امکان چنین کاری می‌گوید: مطئمن نیستم چنین چیزی شدنی باشد، اما شرکت کردن در این انتخابات برایم بسیار مهم است و امیدوارم اجازه دهند که خانواده‌ام در دزفول رای من را به صندوق بیندازند.

 

علی‌محمد کِلِی، رئیس شعبه 328 واقع در خوابگاه حضرت معصومه(س) دانشگاه شهید چمران اهواز، حضور دانشجویان را در این شعبه پرشور توصیف کرد و گفت: از ساعت 8:30 صبح امروز که فرآیند ثبت رأی‌دهندگان را در این شعبه آغاز کردیم تا حدود ساعت سه بعدازظهر نزدیک به 50 نفر رأی‌های خود را به صندوق انداختند.

 

وی افزود: ما در این شعبه با مشکل زیادی روبرو بودیم به همین دلیل منشی‌های تعرفه‌نویس را 2 برابر کردیم. با این تفاسیر فکر می‌کنم تعرفه کم بیاید و مجبور شویم مجدد درخواست تعرفه کنیم؛ فکر می‌کنم با در نظر گرفتن تمدید زمان اخذ رأی تا ساعت 10 شب همین روند در این شعبه ادامه پیدا کند.

 

به گزارش ایسنا؛ شور و نشاط فضای انتخابات در این مجتمع خوابگاهی دانشجویان نه‌تنها کمتر از سطح شهر نیست، بلکه باتوجه به روحیه مطالبه‌گری در میان این قشر جوان و پویا، انتخابات با شور و شعور بیشتری که مختص جوانی و دانشجویی است، در این حوزه اخذ رای برگزار می‌شود، به امید آنکه آینده بهتری را رقم بزنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: