• جمعه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-1973-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

آيت الله حيدري:

سند 2030 ماهیت استعماری و غير اسلامي دارد

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه طبق قانون اساسی رهبری باید برای مردم سیاستگذاری کند، گفت: کار دولت در بحث تصویب سند 2030 کاری خلاف قانون اساسی و جرم است؛ زیرا امضای این سند، سیاستگذاری برای مردم ایران است و سیاستگذاری کار دولت نیست.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خوزستان، آیت‌الله محسن حیدری در خطبه‌های نماز جمعه امروز، 12خرداد ماه، اظهار كرد: همه مردم را به رعایت تقوای الهی توصیه می کنم که تقوای الهی تنها راه رستگاری و مفتاح بهشت است و در همه حال باید تقوا را رعایت کنیم؛ به خصوص در ماه مبارک رمضان که فلسفه اصلی روزه گرفتن در آن، تقوا معرفی شده است.

 

وی با بیان یک حدیث به مناسبت ماه مبارک رمضان، افزود: از امام جعفر صادق (ع) روایت شده که اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت و آمرزش قرار نگیرد معلوم نیست تا ماه مبارک رمضان آینده مورد مغفرت قرار بگیرد، مگر اینکه به حج برود تا به برکت حج و خانه خدا مورد آمرزش قرار بگیرد.

 

حیدری تصریح کرد: زمینه مغفرت در ماه مبارک رمضان فراهم است و اگر کسی در این ماه از این زمینه ها استفاده نکند و به رحمت الهی جفا کند، دیگر مورد رحمت الهی قرار نخواهد گرفت زیرا در ماه هایی غیر از ماه مبارک رمضان زمینه ای برای استغفار وجود ندارد. مگر اینکه به حج برود زیرا زمینه استغفار در آنجا نیز فراهم است.

 

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی است، عنوان کرد: خداوند در ماه رمضان سفره ای برپا کرده است که مردم باید از آن استفاده کنند، انس با قرآن داشته باشند، دعا، مناجات و استغفار كنند و دلشان را با خداوند و اولیا پیوند دهند و ارتباط قلبی و معنوی با خداوند و خلق خدا داشته باشند تا مورد رحمت و رضوان الهی قرار بگيرند.

 

امام جمعه موقت اهواز گفت: در ماه مبارک رمضان، سالروز وفات حضرت خدیجه کبری را داریم که این مصیبت را به همه مسلمانان جهان تسلیت عرض می کنم. همچنین 14خرداد سالروز رحلت ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، فقیه کم نظیر شیعه و احیاگر اسلام ناب محمدی حضرت آیت الله عظمی امام خمینی را به همه تسلیت عرض می کنم. امام خمینی میراث گرانقدر معنوی، علمی، اخلاقی و سیاسی برای همه مسلمانان جهان، محرومان و بخصوص ملت ایران که لبیک گوی ندای ایشان بودند، از خود به جای گذاشت.

 

حیدری ادامه داد: مکتب سیاسی امام خمینی مکتبی بالنده و پویا و برگرفته شده از اسلام ناب و ولایت اهل بیت آن است. مکتب سیاسی امام نه تنها ایران را متحول کرد بلکه دنیا را به چالش کشاند و نور انقلاب، اسلام و قیام در مقابل ظلم و ستم را به مردم دنیا به خصوص مسلمانان جهان صادر کرد و مسلمانان به برکت این مکتب بیدار شدند.

 

وی با بیان ویژگی های مکتب سیاسی امام عنوان کرد: درهم تنیدگی سیاست و معنویت یکی از ویژگی های مهم مکتب سیاسی امام خمینی (ره) است. مکاتب سیاسی دنیا فقط جنبه سیاسی دارند و کاری به معنویت ندارند اما امام سیاستش عین دیانتش بود. دومین ویژگی مکتب سیاسی امام حاکمیت اسلام به تمام معنا بود.

 

حیدری اظهار کرد: حاکمیت اسلام که در عصر پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) پیاده شد، در طول تاریخ مغفول الامر بود اما امام اسلام ناب را احیا كرد. یکی دیگر از ویژگی های مکتب سیاسی امام اعتقاد و اعتماد به مردم است. بحث مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی مورد اعتقاد امام بود.

 

وی افزود: امام اگرچه مکتبش را در ایران پیاده کرد اما این امر آوازه جهانی دارد. مخاطب مکتب سیاسی امام، همه مسلمانان جهان وبلکه همه بشریت است زیرا این مکتب بر گرفته از اسلام است. محوریت ولایت فقیه به عنوان قلب تپنده و قطب نمای این مکتب یکی دیگر از ویژگی های مهم مکتب سیاسی امام خمینی است.

 

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: روز چهاردهم خرداد اگرچه مصیبت بزرگی برای مردم ایران است اما از یک جهت روز نعمت بزرگی نیز هست که به جای حضرت امام خمینی، سلاله ای دیگر از فاطمه زهرا حاکمیت پیدا کرد و خدارا باید در این زمینه شاکر باشیم که نظام جمهوری اسلامی را از تمام خطرات، رهبری کرد.

 

حیدری ادامه داد: بحران های بزرگی در طول این 28 سال به وجود آمد، احتمال جنگ های جدی برای کشور پیش آمد اما مقام معظم رهبری با کیاست و پشتوانه اقتدار ملت و نیروهای مسلح، سایه جنگ را از سر کشور برداشت.

 

وی گفت: بحث عدالت اجتماعی و نفی ظلم و تبعیض یکی دیگر از ویژگی های نظام و مکتب سیاسی امام خمینی (ره) است. امیدواريم خداوند همچنان بر طول عمرش و درخشندگیش تا زمان ظهور حضرت ولیعصر بيافزايد. همچنین از نهضت 15خرداد 1342 که نقطه عطف نهضت اسلامی معاصر ایران است 54 سال می گذرد و در این زمینه باید بر شهدای 15خرداد درود و سلام فرستاد.

 

امام جمعه موقت اهواز درخصوص ماهیت سند 2030، عنوان کرد:  ماهیت سند 2030 یک ماهیت استعماری برای ایجاد یک استحاله در بین ملت های مسلمان و جدا کردن آنها از تعلیمات دینی و اسلامی است. طراحان این سند استراژیست های آمریکایی و سازمان سیا بودند که تحت عنوان یونسکو بر ملت های منطقه این سند را تحمیل کردند.

 

حیدری تصریح کرد: این سند ضمیمه های دیگری نیز دارد که آن را تفسیر می کنند زیرا سند 2030 در ظاهر چیزی ندارد و بسیار خوب است اما سندهایی که آن را تفسیر می کنند بسیار خطرناک هستند. سند توسعه پایدار 2030 که سازمان ملل متحد آن را تصویب کرده، سند بیانیه اینچئون کره جنوبی که در سال 2015 تصویب شده، سند چهارچوب اقدام برای آموزش سند 2030 که در پاییز 2015 تصویب شده و همچنین سند ملی آموزش پایه 2030 و سند مکمل آن از سندهای تفسیر کننده سند 2030هستند که بسیار خطرناکند.

 

وی گفت: در سند 2030 می گوید بايد همجنسبازی حمایت شود. همچنین لواط کاری باید در جامعه اسلامی رسمی شود. در این سند گفته می شود که باید از اقشار آسيب پذیر در جوامع حمایت شود اما در سند مکمل می گوید که مقصود از اقشار آسیب پذیر، همجنسگرایان هستند.

 

حیدری اظهار کرد: یکی دیگر از موارد این سند به مقابله با خشونت در قالب تعلیم و تربیت اشاره دارد اما این امر در جای دیگری از سند تحلیل می شود که مقصود از خشونت، يعني اينكه بحث جهاد و شهادت از آموزش و پرورش باید حذف شود. همچنین باید مسائل دفاعی نیز مطرح نشود و دانش آموزان باید به عنوان انسان های بی خیال و بی تفاوت بار بیایند.

 

وی ادامه داد: گفته می شود باید سکولاریسم در آموزش پرورش رایج شود و مردم و بچه ها کاری به تعالیم دینی در آموزش و پرورش نداشته باشند. این سند براي استحاله نسل های آینده است و به این معناست که بچه های ایران و سایر کشورهای مسلمان باید تا 13سال آینده از قرآن و معنویات دور شوند و فقط مشغول همجنسبازی و تعالیم جنسی باشند و این نتیجه سند 2030 است.

 

حیدری بیان کرد: متاسفانه دولت ما در تاریخ 25شهریور سال گذشته رسما در هیات دولت تصویب کرد که ما این سند را امضا کنیم و این امر برای اجرا نیز ابلاغ شد. در مهد کودک ها آموزش مسئل جنسی شروع شد و این درحالی است که بچه ها هنوز به مدرسه نرفته اند. کتاب "لک لک ها" را چاپ کردند که در آن تعالیم جنسی برای بچه های مهد کودکی بود. قصه شهید فهمیده را از برخی کتاب ها حذف کردند همچنین درس دفاعی را نیز از آموزش پرورش در راستای سند 2030 حذف کردند.

 

وی گفت: کار دولت کاری خلاف قانون اساسی و جرم است زیرا امضای این سند سیاستگذاری برای مردم ایران است و سیاستگذاری کار دولت نیست و طبق قانون اساسی، رهبری باید برای مردم سیاستگذاری کند.

 

حیدری با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید این طرح هارا تصویب کند، اظهار کرد: سند تحول بنیادین بسیار مترقی و خوب تصویب شده بود اما دولت آن سند را کنار گذاشتند و سندی استعماری را تصویب کردند. معاهده اي که قرار است با خارج امضا شود حتما باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد اما سند 2030 را بدون آنکه به رهبری یا شورای انقلاب گفته شود خود دولت تصویب کرد.

 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری وقتی متوجه این امر شدند دستور دادند تا مساله تعطیل شود اما دولت اعتنا نکرد تا اینکه وقتی مقام معظم رهبری دید که دولت اعتنا نمی کند و یک چیز غیر اسلامی در کشور پیاده می شود، مجبور شدند در يكم ارديبهشت امسال مطلب را علنی کنند.

 

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: بعد از بیانات کوبنده رهبری دولت مجبور شد تا این سند را متوقف کند و بعد به شورای عالی انقلاب فرهنگي برده شد اما ما اعلام می کنیم که شورای عالی انقلاب و مجلس شورای اسلامی باید در مقابل این سندهای استعماری و غیر اسلامی بایستد.

 

حیدری عنوان کرد: بحث پرونده انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری که باحضور یکپارچه ملت انجام شد، با تایید شورای نگهبان بسته شد و رقیب معترض بدون آنکه فتنه گری یا بلوا درست کردن تسلیم قانون شد و تاییديه شورای نگهبان را فصل الخطاب دانست و عین حال از راه قانونی درخواست رسیدگی به تخلفات کرد.

 

وی افزود: شورای نگهبان نیز برخی تخلفات را اعلام کرد که در بین مسولان به خصوص مسولان دولتی محرض است و به قوه قضایه موکول کرد. ما از قوه قضاییه می خواهیم با قاطعیت ریشه این تخلفات را با پیگیری های جدی و محکومیت های قاطع بسوزاند زیرا تخلف انتخاباتی علاوه بر اینکه مخالف حق الناس است، یک مقابله و محاربه با نظام جهوری اسلامی دارد. با این تخلفات و تقلب ها اعتماد مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی خدشه دار می شود و کسانی که تخلف کرده اند در مقابل نظام ایستاده اند.

 

حیدری اظهار کرد: در خصوص انتخابات شورای اهواز نیز باید مر قانون پیاده شود. معترضینی وجود دارند که باید در این زمينه بر طبق مر قانون عمل شود. اگر قانون می گوید ابطال انتخابات، پس انتخابات ابطال شود و اگر قانون انتخابات را تایید می کند، بایدانتخابات تایید شود و همه باید از این مساله تمکین کنند.

 

وی در خصوص بحث کلنگ زنی یک سد استان همدان است به نام خرم رود که هفته گذشته توسط وزیر نیرو انجام گرفت، عنوان کرد: این سد قرار است توسط دولت بر روی رودخانه کرخه ایجاد شود. اگر این سدها اجرایی شوند دیگر قطره ای آب به خوزستان نمی رسد و فاجعه اتفاق خواهد افتاد. ما این مساله را تذکر دادیم.

 

امام جمعه موقت اهواز خاطرنشان کرد: این کلنگ زنی که صورت گرفته معلوم شد که وزارت نیرو مردم ایران و مخصوصا مردم استان خوزستان را فریب می دهد. وزارت نیرو در حالی که می داند با احداث سد در استان خوزستان فاجعه به وجود می آید اما بازهم این کار را انجام می دهد. این سدهایی که بنا است در استان های بالادست بر رودخانه کرخه بنا شود، 1میلیارد و 575 میلیون متر مکعب آب از کرخه خواهد برد و چیزی در کرخه برای خوزستان باقی نمی ماند و خوزستان به بیابان تبدیل خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: