• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2573-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

عزت مسلمانان و ملت ایران از بزرگترین ثمرات حرکت امام(ره) است

 دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: امام عزت داشت و برای مسلمانان عزت می‌خواست و این از بزرگترین برکات و ثمرات برای مسلمانان و ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، آیت‌الله محمدحسن اختری در مراسم سالگرد گرامیداشت ارتحال امام خمینی(ره) که امروز، یک‌شنبه 14 خردادماه در مصلی امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد، اظهار کرد: به تمام شهیدانی که خاک این سرزمین را با خون سرخ خود رنگین کردند و کسانی که از این سرزمین و در حال نیایش و اطاعت خدای متعال به لقاءالله پیوستند، درود می‌فرستم. خداوند تمام این شهدا را متعالی بگرداند و روح پرفتوح عالم فقیه و عابد واصل الی‌الله حضرت امام(ره) را متعالی بدارد.

وی با گرامیداشت سالروز 15 خرداد و ارتحال ملکوتی امام(ره) و وفات مظلومه تاریخ خدیچه کبری(س)، عنوان کرد: امیدوارم خدای متعال به شما بزرگواران و ملت مسلمان ایران و تمام علاقه‌مندان به امام(ره) و جمهوری اسلامی که در این روز ماه رمضان خاطره 15 خرداد و ارتحال امام(ره) را گرامی داشتند و زنده نگه می‌دارند، اجر و ثواب و خیر و برکت عنایت کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ادامه داد: به عنوان خدمتگزار اهل‌بیت(ع) و یکی از رهروان و پیروان و شاگردان مکتب امام(ره) از همه شما فرهیختگان، علمای حاضر، زنان و مردان و ... که حضور پیدا کردید، تقدیر و تشکر می‌کنم. وظیفه ما است که امروز، خاطرات گذشته را زنده نگه داریم و یاد و خط و راه امام(ع) را که از روزهای نخستین امیدآفرین، روشنگر، روشن‌ساز و راهگشا بود، تداوم ببخشیم.

اختری خاطرنشان کرد: امروز اسلام به عنوان اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب امام راحل(ره) به عنوان یک مکتب پویا و حیات‌بخش در دنیا در حال گسترش است و به عنوان یک مکتب زنده برای پژوهشگران، اندیشمندان و آزادمردان به‌عنوان یک مکتب ریشه‌دار و با هویت، پرثمر و نجات‌بخش در تمام عرصه‌های بین‌المللی میان مسلمانان و غیرمسلمانان مورد پژوهش و تحقیق و مورد عمل قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه امام(ره) در جهان قدمی برداشت که علما، سیاستمداران و ... نتوانستند چنین حرکت و موجی ایجاد کنند، گفت: امام با انقلابی که در دنیا برجا گذاشت، جهان را متحول کرد. سیاستگذاران و سیاست‌ها را در دنیا تغییر دادند، جهانی که به دو بلوک تقسیم شده بود را دگرگون کردند و امروز ما شاهدیم که در جهان تمام ظالمان و ستمگران همواره در توطئه هستند که برای مقابله با این حرکت و انقلاب اسلامی چه نقشه‌ای پیاده کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اظهار داشت: ما باید به خوبی به این انقلاب، امام و حرکت ایشان توجه کنیم و قدرشناس انقلاب باشیم. شما ای مردم خوزستان، عشایر، بزرگان عرب و غیرعرب در این استان پهناور که همواره در پویایی و پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و مقابله با توطئه دشمنان اسلام نقش‌آفرین بود، امروز باید با توکل بر خدای متعال همچنان نقش‌آفرین باشید.

اختری گفت: امروز دشمنان در اطراف ما در اندیشه توطئه علیه ملت و انقلاب هستند؛ چراکه همانطور که امام(ره) از روز اول فرمودند این انقلاب، انقلاب مستضعفین و هدف آن نجات مستضعفین و محرومین است و ستمگران با این انقلاب و حرکت، سازش ندارند.

وی با بیان اینکه امام(ره) اسلام را زنده کرد، اظهار داشت: امام به امت اسلامی در جهان هویت داد. بدانید که این‌ها شعار نیست. بسیاری از شما نمی‌دانید که ۵۰ سال پیش چه توطئه‌هایی وجود داشت و جامعه مسلمانان و امت اسلامی در دنیا، در کجا به حساب می‌آمد. عرب و عجم ۵۰ سال گذشته مورد هجوم گسترده الحاد کمونیستی از یک سو و لیبرال و دموکراسی غرب از سوی دیگر قرار گرفتند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با تأکید بر اینکه امام اسلام را هویت داد، افزود: امام(ره) به مسلمانان، عزت داد؛ چراکه ایشان خودشان عزیز بودند، امام حاضر نبودند که در برابر ستمگران و حاکمان ظلم، ذلت نشان دهند. 

اختری خاطرنشان کرد: در زمان زندگی مرحوم آیت‌الله بروجردی، شاه برای دیدار ایشان به قم سفر کرد و در این جلسه علمای رده اول قم از جمله امام(ره) حضور داشتند و هنگام ورود شاه، همه افراد به‌جز امام از جا برخاستند؛ یعنی امام حتی این مقدار نیز برای شاه حاضر نشد که مجامله کند.

وی ادامه داد: وقتی امام در این باره مورد سؤال قرار گرفت، فرمود من این مرد را از سکه می‌اندازم. زمانی‌که امام در نجف اشرف در تبعید به سر می‌برد، صدام با هیأتی از سوی رئیس‌جمهور به دیدن مراجع در نجف آمد و با حدود 15 نفر ملاقات کرد که یکی از آن‌ها امام(ره) بود. روز بعد روزنامه رسمی عراق نوشت که این هیأت در نجف با مراجع ملاقات کردند و پیام رئیس‌جمهور را به ایشان رساندند و مراجع نیز مجدد به رئیس‌جمهور سلام فرستادند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ادامه داد: امام، فرماندار نجف را احضار کرد و به او گفت من کی به رئیس‌جمهور سلام کردم؟ این را تکذیب کنید و بگویید خمینی سلام نفرستاده است. فرماندار نجف در حدی نبود که بتواند چنین حرفی را منتقل کند. پس به لرزه افتاد و گفت این حرف مربوط به شما نیست. امام(ره) گفتند که این موضوع باید تکذیب شود یا من خودم توسط رسانه‌های دیگر آن را تکذیب می‌کنم و دیگر جرأت نکردند از آن پس کمترین دروغی را به امام(ره) نسبت دهند.

اختری اظهار داشت: اکنون حاکمان کشورهای عربی و اسلامی را نگاه کنید. اعراب امارات، قطر، بحرین، مصر و ... می‌گویند ننگتان باد که این آدم ذلیل، سلمان به‌عنوان حاکم و خادم‌الحرمین شرمش نمی‌آید که در برابر رئیس‌جمهور آمریکا و خانواده بی‌هویت او این‌طور ذلت نشان می‌دهد و چندین میلیارد دلار را پای آن‌ها می‌ریزد که از او حمایت کنند.

وی افزود: ملک سلمان بیش از دو سال است که مردم یمن را با تمام قوای جنگی خود با بمب‌های خوشه‌ای نابود می‌کند و می‌گویند ما عرب هستیم. غیرت شما کجاست؟ حمیّت عرب کجاست؟ مردم یمن دقیقه به دقیقه از گرسنگی و تشنگی می‌میرند. این‌ها حاکمان این کشورها هستند که ذلیلانه در برابر دشمنان خدا، صورت بر خاک می‌گذارند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: امام عزت داشت و برای مسلمانان عزت می‌خواست و این از بزرگترین برکات و ثمرات برای مسلمانان و ملت ایران است. رهبر انقلاب، امام خامنه‌ای گوارایتان باد که این‌گونه شجاعانه و با قدرت در برابر استکبار و توطئه‌گران ایستادگی می‌کند. غرب باید امروز بیش از این‌ها رنج ببرد. دولت امروز ما در هر کجا که انفجار اتفاق می‌افتد، آن را محکوم کرده است.

اختری عنوان کرد: تنها کشوری که با دوستانش مقابل تروریسم ایستاده، ایران است که اکنون ایران را به‌عنوان حامی تروریسم می‌دانند. در ترکیه، اردن، پاکستان و ... دست‌نشانده‌های اسرائیلی و آمریکایی، جنایات داعش و القائده و ... را آموزش می‌دهند، بعد می‌گویند که می‌خواهند با تروریست مبارزه کنند. آن‌ها می‌خواهند مجموعه‌ای از تروریست‌ها در اختیارشان باشد که بتوانند علیه هر حکومتی در هر زمان کودتا کنند و آن را از بین ببرند.

وی افزود: امام(ره) می‌فرمود مسلمان باید عزت داشته باشد و تنها در برابر خدا خضوع می‌کند، اما باید در برابر کفار، عزت نشان دهد. حاکم مسلمانان باید عزیز باشد و امیدواریم خداوند متعال، ملت، دولت، رهبر و نظام ما را بیش از این موفق بدارد. امیدواریم مسئولان و به‌خصوص دولت ما پس از شور و شعفی که مردم در انتخابات نشان دادند، طبق وعده‌های خود برای فقرزدایی، اشتغال و تولید تلاش کنند تا همواره انقلاب اسلامی سربلند، سرافراز و عزیز باشد. مشکلات مردم حل شود، اقتصاد رونق پیدا کند، توانمندی دفاعی رشد کند و ملت ما این بیداری اسلامی که امام ایجاد کرده را روز به روز گسترش دهد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ادامه داد: چنانچه رهبر معظم انقلاب فرمودند آینده از آن اسلام است و آینده روشن برای اسلام و انقلاب اسلامی است. حزب‌الله، جندالله، لشکریان خدا و سربازان خداوند و پیامبر خاتم(ص)، سربازان امام زمان(عج)، امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای در جهان پیروزند و این وعده خداوند است.

اختری تصریح کرد: زنان نقش بسیار بزرگی دارند. زن در میان جامعه اسلام، عزت و مقام دارد و در خانه باید محترم باشد و مورد احترام قرار بگیرد. اگر ما به حضرت خدیجه(س) علاقه داشته باشیم، مورد لطف پیامبر خدا قرار خواهیم گرفت.

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین لطف‌الله سپهر رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان، اظهار کرد: امام(ره) سالگرد نهضت الهی 15 خرداد را به‌عنوان عزای عمومی اسلام و ایران اعلام فرمود.

وی افزود: امام(ره) همان نفس مقدسی بود که پس از معصومین و پیامبران در نهایت معنویت و نورانیت، این تحول بزرگ و گفتمان جدید را در دنیای کنونی به وجود آورد. امام(ره) در 15 خرداد 1342، شجره مقدس انقلاب را غرس کرد که با قیام خونین ملت ایران آبیاری شد و با دفاع مقدس به شجره تنومندی تبدیل شد.

رئیس ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) در خوزستان ادامه داد: در خوزستان بیش از پنج هزار برنامه فرهنگی، هنری و اجتماعی در مساجد، دستگاه‌های دولتی و ... با محوریت امام عزیز و رمضان مبارک برگزار شد و جام‌های ورزشی استان با نام امام(ره) نامگذاری شد. برای این حجم از فعالیت‌ها از همه تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: