• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3773-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت اهواز:

اگر اختلافات منجر به ارائه خدمت کمتر شود گناهی نابخشودنی است

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه در تمام شاخص‌ها باید به جای پیشرفت، جهش داشته باشیم، گفت: انتخاب دوباره دکتر روحانی باید فصل جدیدی در این دولت برای خدمت به مردم باز کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در جلسه شورای اداری استان که امروز (چهارشنبه، 24 خردادماه) در سالن شهید هاشمی استانداری  برگزار شد، با اشاره به نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر برای حکومت و مباحث مطرح‌شده در این نامه اظهار کرد: تمام آنچه می‌خواهیم انجام دهیم، باید منشا آن، همان چیزی باشد که خدا دستور داده و می‌خواهد. اگر چنین شود، تمام برکات نیز به دنبال آن می‌آید؛ در بسیاری از حوزه‌ها در دوران دفاع مقدس، ما چنین بودیم.

وی افزود: انتخاب مجدد دکتر روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور باید فصل جدیدی در خدمتگزاری دولت به مردم ایجاد کند. مردم بار دیگر به این دولت اعتماد کردند و رقابت در انتخابات بسیار جدی و شدید بود. صداوسیما بخشی از اطلاع‌رسانی در جامعه ما را انجام می‌دهد، اما فضای مجازی بخش بسیار مهمی است که در انتخابات حضور خود را نشان داد.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به قطعی‌های برق استان خوزستان در زمستان گذشته، گفت: در آن زمان دولت حدود 20 هزار میلیارد برای خوزستان در نظر گرفت. این انتخابات باید عزم مسئولان دولتی را برای خدماتی که استان نیاز دارد بیشتر جزم کند. بخشی از این فصل جدید، خدمات رفاهی است. برخلاف شهرها می‌توان به روستاها با هزینه بسیار کم، خدمات ارائه داد. در حوزه خدمات رفاهی، زیربنایی، جاده‌ها و کشاورزی، می‌توان کارهای مختلفی انجام داد.

حسن‌زاده در خصوص خودکفایی کشور در حوزه گندم خاطرنشان کرد: آقای حجتی می‌توانستند با توجه به کاهش نزولات آسمانی و مسائل دیگر بهانه‌هایی برای نرسیدن به این خودکفایی بیاورند، اما ما دیدیدم که در چنین شرایطی بحث خودکفایی و صادرات گندم را داشتیم. این مساله هم خوشحال‌کننده است و هم نشان می‌دهد که ساختارهای مدیریتی ما درست نیستند و مدیریت‌های فردی تا چه اندازه در کارآمدی تأثیر دارند.

وی تأکید کرد: خوزستان در زمینه کشاورزی، صنایع، گردشگری، تاریخی، مذهبی، طبیعی و دوران دفاع مقدس از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و باید در این زمینه برای استان اعتباراتی در نظر گرفته شود و همه باید تلاش کنیم تا بتوانیم این اعتبارات را جذب کنیم.

حسن‌زاده با اشاره به بهبود رتبه کنکور آموزش و پرورش خوزستان در کشور، گفت: در تمام شاخص‌ها باید به‌جای پیشرفت، به دنبال جهش باشیم و این مساله با وجود مدیران لایق و شایسته و همدلی به‌راحتی و با تلاش به‌دست می‌آید و می‌توانیم با این کار استان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: اگر اختلاف‌های سیاسی و جناحی - که به سم مهلکی تبدیل شده‌اند -، موجب شود خدمت کمتری به مردم صورت گیرد، یک گناه نابخشودنی محسوب می‌شود. دانش‌آموزی که امکان رشد داشته باشد اما بخاطر اختلافات نتواند به جایگاه خوبی برسد، ما را نخواهد بخشید. امیدوارم این دوره، دوره جدیدی برای ریاست جمهوری ما باشد که نشانه‌های آن را نیز داریم می‌بینیم. اجازه دهیم به مردم خدمت شود، حتی اگر این خدمت به نام فرد دیگری ثبت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: