• جمعه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-373-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

/روز قدس روز اسلام است/

روز قدس روز دفاع از حیات و بقای انسانیت است

امام جمعه ایذه گفت:‌ روز قدس روز مسلمانان نیست، بلکه قدس نمادی برای دفاع از اسلام و حیات و بقای انسانیت و روز برائت از مشرکان و ظالمان است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکمال موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار کرد:‌ روز قدس روز همبستگی، اتحاد و انسجام ملت اسلام در برابر امت کفر و همچنین روز همه محرومان جهان در مقابل مستکبران جهان است. 

وی ادامه داد: قدس امروز یک سرزمین نیست بلکه نماد و بهانه‌ای برای دفاع از اسلام و حیات و بقای انسانیت و برائت از مشرکان و ظالمان است. 

امام جمعه ایذه با اشاره به اینکه معراج پیامبر از مسجدالاحرام شروع شد و به مسجدالاقصی ختم شد، گفت: این دو مسجد مراکز نشر و تولید معارف و تزکیه نفوس بودند. این مساجد پیش از دوران بعثت پیامبر به مراکز شرک، بت‌پرستی، کفر و نژادپرستی تبدیل شده بودند اما در زمان پیامبر اصلاح شدند.

موسوی عنوان کرد: اکنون می‌بینیم که در اثر رخوت، سستی و ترس مسلمانان وضعیت به قبل از زمان بعثت بازگشته و امروز بیت‌المقدس و مسجدالاقصی محل ظلم‌پروری شده است و انسان‌های ظالم و خون‌ریزی در آن‌ها پرورش پیدا می‌کنند.

وی با با بیان اینکه در یک کلام مسجدالاقصی تبدیل به محل پمپاژ تمام خیانت‌های بشری و ضد اسلامی شده است، تصریح کرد: این دو مسجد به‌منزله دو لبه یک قیچی هستند که تلاش می‌کنند توحید را تبدیل به شرک و برای نابودی توحید اقدام کنند. 

امام جمعه ایذه گفت: روز قدس روز مسلمانان نیست، بلکه روز تمام مسیحیان و یهودیان غیرصهیونیست و غیرمتعصب نیز است؛ باید علیه دو قشر صهیونیستم و وهابی قیام کنیم و این دو مسجد را آزاد و از آلودگی، شرک و بت‌پرستی رها کنیم. 

موسوی تصریح کرد:‌ دشمن همیشه رفتارهای ما را رصد می‌کند. حضور ما در مراسم‌ها بسیار بااهمیت است، اگر حضور پررنگی نداشته باشیم این طور تحلیل می‌شود که مردم از همراهی و همکاری با انقلاب خسته‌شده‌اند؛ وقتی این پیام خستگی و ضعف منتقل شود، دشمن قوی‌تر و منسجم‌تر برای ضربه زدن آماده می‌شود، اما اگر مردم حضور فعالی داشته باشند دشمن خواهد فهمید نمی‌تواند هیچ اقدامی علیه ما انجام دهد و مایوس‌تر می‌شود. 

وی ادامه داد:‌ حضور مردم موجب قوت قلب مومنان می‌شود و عدم حضور آن‌ها موجب امیدواری دشمنان خواهد شد و در صورت عدم حضور پررنگ مردم دشمنان موجدانه و قوی‌تر علیه ما اقدام می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: