• شنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-7214-5
  • خبرنگار : 17036
  • منبع خبر : ----

خاک عراقی در راه اهواز/ افزایش دمای خوزستان از دوشنبه

معاون پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خوزستان با اشاره به ورود توده گرد و غبار از کشور عراق به استان در صبح امروز و بروز موج اول این پدیده، گفت: موج دوم پدیده گرد و غبار ناشی از ورود این توده تا ساعتی دیگر به اهواز و پس از آن به سراسر استان خوزستان خواهد رسید.

علیرضا غلام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، ‌اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه روز گذشته مرکز ملی پایش گرد و خاک هواشناسی خوزستان، با ورود توده گرد و خاک از کشور عراق به خوزستان، ابتدا جنوب غرب استان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد:‌ موج اول این پدیده از صبح امروز ابتدا آبادان را تحت تاثیر قرار داد و دید افقی را در این شهر به سه کیلومتر کاهش داد. هم‌اکنون موج اول این پدیده آبادان،‌ بستان و گتوند را تحت تاثیر قرار داده و دید افقی در گتوند به سه کیلومتر و در بستان به چهار کیلومتر رسیده است.

معاون پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خوزستان تصریح کرد:‌ موج دوم این پدیده تا ساعتی دیگر ابتدا مناطق جنوب غربی خوزستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و منجر به کاهش دید افقی در این مناطق می‌شود. پیش‌بینی می‌شود دید افقی در آبادان، ‌بستان و اهواز تا ساعات آینده به دو تا یک کیلومتر کاهش یابد.

غلام‌پور با بیان این‌که موج دوم پدیده گرد و غبار امروز سراسر خوزستان را در بر خواهد گرفت،‌ افزود:‌ پدیده گرد و غبار در خوزستان امروز پایدار نخواهد بود و تا اواخر وقت امروز در استان باقی می‌ماند.

وی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت دمای خوزستان گفت: امروز و فردا کاهش 2 تا 4 درجه‌ای میانگین دمای هوای استان را خواهیم داشت. پیش‌بینی می‌شود امروز و فردا حداکثر دما حدود 48 درجه سانتی‌گراد باشد. در روزهای شنبه و یک‌شنبه دمای 50 درجه‌ای بعید به نظر می‌رسد.

معاون پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خوزستان ادامه داد:‌ از روز دوشنبه مجددا با افزایش دمای هوا در خوزستان مواجه خواهیم شد و مجددا دمای 50 درجه‌ای را در برخی نقاط تجربه خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: