• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1080-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خوزستان:
دستگاه‌های اجرایی راه را برای سرمایه‌گذاران خصوصی گردشگری تسهیل کنند

استاندار خوزستان بر تسهیل روند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری توسط دستگاه‌های اجرایی استان تاکید کرد.  

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، نخستین جلسه کارگروه گردشگری استان با حضور استاندار خوزستان و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، عصر دیروز در محل استانداری خوزستان برگزار شد. 

غلام‌رضا شریعتی استاندار خوزستان، در این کارگروه بر تسهیل راه برای ورود سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان در حوزه گردشگری باید همه دستگاه‌های اجرایی برای تسهیل روند سرمایه‌گذاری تلاش کنند. 

وی با اشاره به زمانبر بودن استعلام‌ها از سوی بسیاری از دستگاه‌ها به‌عنوان موانع سرمایه‌گذاری در استان افزود: در استان خوزستان از 21 سازمان باید استعلام شود که این امر منجر به نارضایتی و ناکامی در سرمایه‌گذاری‌ها شده است. 

شریعتی با اشاره به بررسی طرح جامع منطقه گردشگری تنگ تکاب در بهبهان و تصویب آن بیان کرد: این طرح چند ماه است که مطرح شده و تقریبا مراحل آخر بررسی آن طی می‌شود که به چند ایراد محیط زیستی برخورد کرده است. البته این ایرادات قابل برطرف شدن هستند. با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به میزان 100 میلیارد تومان، منطقه نمونه گردشگری در آن منطقه ایجاد می‌شود که شرایط زیست، رفاه و سرانه فضای سبز را بالا می‌برد. برای همین باید تلاش کرد که چنین کارهایی گسترش یابد و روند سرمایه‌گذاری آن‌ها در استان تسهیل شود. 

استاندار خوزستان همچنین با اشاره به طرح ایجاد سایت موزه چگاسفلی، توضیح داد: در طرح چگاسفلی متخصصان میراثی بسیاری همکاری کردند و به جرات می‌توان گفت که این منطقه از یک گورستان تاریخی کم نظیر با قدمتی بالغ بر 6 هزار سال است که بنا شده متولیان این طرح پیشنهادات خود را به سازمان برنامه و بودجه ارایه دهند تا ظرف یک ماه آینده اقدامات لازم برای آن انجام و طی 2 سال موزه منطقه‌ای در آن احداث شود و روند را به سمت ثبت جهانی پیش ببریم. 

وی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد منطقه چگاسفلی بیان کرد: این منطقه می‌تواند بسیاری از مناطق میراثی دیگر را تحت شعاع خود قرار دهد. 

شریعتی در ادامه با اشاره به تصویب طرح خانه مسافر در استان خوزستان بیان کرد: هرچه قانون درباره خانه مسافر بگوید اجرا می‌شود و در شهرهایی مانند ایذه و شوشتر در حال انجام است؛ اگرچه سعی ما بر این است تا به خانه مسافر به‌عنوان یک فرصت در استان نگاه کنیم. 

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام‌شده در زمینه روستاهای هدف گردشگری و صنایع دستی گفت: سه روستای شوکول حاجی‌وند در اندیکا، لیوس در دزفول و پامنار در جوار سد دز به‌عنوان روستاهای هدف صنایع دستی انتخاب و معرفی شده‌اند. همچنین سه روستای لیوس و خماط و کهباد 2 به عنوان روستاهای هدف گردشگری استان انتخاب شده‌اند که معیار انتخاب آن‌ها ظرفیت صنایع دستی، آثار طبیعی و تاریخی و گردشگری است. 

خسرو نشان با اشاره به ظرفیت بالای استان در زمینه توسعه گردشگری روستایی افزود: در بخش نخست روستاهای هدف تعیین‌شده با برنامه‌ریزی، شناسایی، معرفی و آموزش در راستای تولید و اشتغال جوامع محلی فعال خواهند شد و پس از آن دیگر روستاهای شناسایی‌شده در دستور کار قرار خواهند گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: