• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-4176-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

سنجش سلامت 23 هزار و 800 نوآموز خوزستانی تاکنون/ارجاع 2142 نفر به پایگاه‌های تخصصی

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 100 هزار نو‌آموز بدو ورود به پایه اول سنجش سلامت شوند، گفت: تا هفته اول تیرماه سنجش سلامت حدود 23 هزار و 800 نوآموز خوزستانی انجام شده است.

 

علی ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: سنجش سلامت نو‌آموزان از روز 20 خردادماه آغاز شده است و تا هفته اول تیرماه، حدود 23 هزار و 800 نفر سنجش شدند.

 

وی افزود: از نوآموزان سنجش‌شده، 21 هزار و 658 نفر بدون مشکل بودند و حدود 2 هزار و 142 هزار نفر نیز برای بررسی بیشتر به پایگاه‌های تخصصی ارجاع داده شدند که از این تعداد 952 نفر برای ارزیابی تخصصی آمادگی تحصیلی، 714 نفر برای ارزیابی بینایی و 476 نفر برای ارزیابی شنوایی مورد بررسی‌های بیشتر قرار می‌گیرند.

 

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال سنجش سلامت برای حدود 100 هزار نو‌آموز بدو ورود به پایه اول دبستان انجام شود، گفت: سنجش سلامت 26 هزار نوآموز پیش‌دبستانی نیز در برنامه کاری امسال قرار دارد.

 

ممبینی ادامه داد: البته برای آغاز سنجش سلامت نوآموزان پیش‌دبستانی زمانی مشخص نشده و قرار است  که هر پایگاه پس از سنجش سلامت نوآموزان ورود به پایه اول، کار سنجش سلامت نوآموزان پیش‌دبستانی حوزه خود را آغاز کند.

 

وی خاطرنشان کرد: در سراسر استان 52 پایگاه سنجش سلامت مستقر ‌شده است که از این تعداد 49 پایگاه در حال حاضر فعال هستند و سه پایگاه سنجش سلامت مربوط به نوآموزان عشایری به علت عدم حضور عشایر در منطقه، اکنون فعال نیستند و پس از بازگشت این نوآموزان از کوچ، در شهریورماه فعال می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: