• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-9874-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

توضیح آبفا روستایی خوزستان در خصوص خبر مسمومیت روستاییان باغملک

شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان در پی انتشار خبری با عنوان "مسمومیت تعدادی از روستاییان باغملک/احتمال آلودگی منبع آب آشامیدنی" که بر خروجی ایسنا قرار گرفته، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، متن توضیحات این شرکت به شرح ذیل است:

"مجتمع آبرسانی روستایی پوتو شهرستان باغملک آب شرب 12 روستای سرله و بخش میداوود باغملک را با جمعیتی بالغ بر پنج هزار نفر تامین می‌کند که همگی از یک منبع آب استفاده می‌کنند. لذا بر اساس آزمایشات انجام‌شده هیچ‌گونه آلودگی در منبع و آب توزیعی مشاهده نشده و همچنین هیچ‌گونه بیماری مشابه در روستاهای ابتدای خط انتقال و انتهای خط انتقال گزارش نشده است.

در هنگام بروز حادثه و اعلام خبر به امور آبفا شهرستان باغملک و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان کارشناسان کنترل کیفی شهرستان و استان ضمن حضور در منطقه و بازدید میدانی به نمونه‌برداری و آزمایش‌های مکرر آب شرب اقدام کرده و به اهالی روستاهای درگیر در موضوع، آموزش‌های لازم ارایه شد".

روز گذشته مدیر شبکه بهداشت و درمان باغملک در گفت‌وگویی با ایسنا، از مسمومیت حدود 17 نفر از اهالی روستای سیرله و روستاهای بخش میداوود باغملک در اواخر هفته گذشته خبر داد و گفت که احتمالا آب آلوده و عدم کلرزنی آب، علت این مسمومیت باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: