• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-9974-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انتقاد نماینده آبادان از وضعیت آب و برق این شهر در گرمای تابستان

نماینده آبادان گفت: آب در برخی از روستاهای آبادان جیره‌بندی شده است و در کنار کیفیت پایین آب کشاورزی، مردم از آب شرب نیز در تابستان محرومند.

عامر کعبی در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: آب شرب در روستاهای اروندکنار و بخش‌های حاشیه‌ای آبادان با قطعی کامل در برهه‌های مختلف همراه است و علاوه بر جیره‌بندی به بسیاری از روستاها با تانکر آبرسانی می‌شود.

وی افزود: در کنار این مشکل با توجه به فرسودگی سیستم انتقال آب در استان شاهد اتلاف منابع آبی هستیم. به طوری که بخشی از سیستم توزیع و انتقال آب به دوران جنگ و پیش از آن برمی‌گردد. همچنین مشکل فاضلاب نیز همچنان در آبادان وجود دارد و 60 درصد از آبادان علیرغم این‌که معابر آن‌ها برای فاضلاب حفاری شده‌اند منتظر اجرای طرح هستند و شهرداری نیز نمی‌تواند خیابان‌ها را آسفالت کند.

کعبی تصریح کرد: در تابستان آب کشاورزی در منطقه شور است و نخلستان‌های تشنه آبادان نیازمند توجه بیشتر مسئولین است و اگر این وضع ادامه یابد شوری بالای آب کشاورزی خسارات فراوانی را متوجه اقتصاد و کشاورزی منطقه می‌کند. 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: برق در منطقه آبادان شرایط نسبتا خوبی دارد اما مشکل بالا بودن تعرفه برق مصرفی همچنان مرتفع نشده است و با توجه به افزایش مصرف مردم استان خوزستان مجبور به پرداخت هزینه‌های بالا هستند. همچنین در شرایطی که گرمای هوا بین 51 تا 55 درجه بالای صفر است سیستم حمل و نقل عمومی مناسب سازی نشده و علیرغم مکاتبات فراوان با وزارت کشور هنوز اقدامی صورت نگرفته و تنها تلاش‌هایی اندک از سوی سازمان منطقه آزاد اروند برای ورود اتوبوس‌های کولردار انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: