• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-2680-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اعضای هیات رییسه و مدیر جدید خانه مطبوعات خوزستان انتخاب شدند؛

گلایه مدیر خانه مطبوعات خوزستان از نبود حمایت و وجود ناهماهنگی

منتخبین خانه مطبوعات خوزستان در اولین جلسه رسمی، هیات رییسه و مدیر خانه مطبوعات را انتخاب کردند.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، در این جلسه که با حضور تمامی اعضای هیات مدیره برگزار شد، حسین حسین‌نژادیان به‌عنوان رییس هیات مدیره، مجید منادی به‌عنوان نائب رییس، صادق سلامت‌دوم به‌عنوان منشی هیات مدیره، افتخار فرج به‌عنوان خزانه‌دار (امورمالی) و فاطمه زورمند به‌عنوان مدیر روابط عمومی خانه مطبوعات استان خوزستان با اجماع اعضا انتخاب و معرفی شدند.

هیات مدیره جدید در اولین دستور کار خود رضا علیجانی را به‌عنوان مدیر خانه مطبوعات استان منصوب کرد.

حسین‌نژادیان در این نشست بر نقش وفاق و همدلی در پیشبرد اهداف خانه تاکید و خاطرنشان کرد: خانه مطبوعات یک نهاد کاملا صنفی بوده و باید پیگیری مطالبات اهالی رسانه را در دستور و اولویت کاری خود قرار دهد و از هر گونه فعالیت سیاسی و دسته بندی غیرصنفی به‌دور باشد.

وی با ارایه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در دوره پیشین، گفت: برنامه‌های مفصلی در ذهن اعضا بوده و هست که می‌توان با اجماع و هم‌نظری اعضای هیات مدیره برخی مشکلات جدی خبرنگاران را مانند بیمه تکمیلی، خدمات تفریحی و ... بر اساس اساسنامه حل کرد.

رییس هیات مدیره تاکید کرد: از همه اعضای هیات مدیره می‌خواهیم در کنار تمامی مشغله‌ها و نقش‌های خود مساله هیات مدیره را به‌صورت جدی در نظر داشته باشند تا بتوانیم در این مدت کوتاه گام‌های بلندی برداریم.

وی همچنین از تجلیل از اعضای سابق هیات مدیره که در این دوره حضور ندارند، خبر داد.

همچنین مجید منادی نائب رییس خانه مطبوعات، در این نشست با اشاره به آیه "تلک الایام نداولها بین‌الناس"، اظهار داشت: فرصتی را که با اعتماد اصحاب رسانه در اختیار ما قرار گرفته، باید مغتنم شمرد و در مسیر خدمات‌رسانی و حل مشکلات تا جایی که در توان و ظرفیت ما است تلاش کرد.

وی افزود: اعضا در تماس‌ها و ارتباطاتی که با ما دارند و گاه نقدهای کارشناسی که دوستانه بیان می‌شد و با جوسازی‌ها متفاوت بود، انتظار دارند هیات مدیره و به‌ویژه رییس، نائب‌رییس و مدیر خانه نقش حمایتی جدی خود را در حمایت از خبرنگاران و رسانه‌های استان ایفا کنند؛ در مواقع لزوم با موضع‌گیری و پیگیری‌های جدی باید در صحنه حمایت و دفاع از همکاران حضور داشته باشیم.

نائب‌رییس هیات مدیره همچنین از مدیر خانه خواست براساس دوره‌های کوتاه گزارش عملکرد خود را به هیات مدیره ارایه دهد تا روند امور اجرایی با دقت و نگاه حمایتی بررسی شود.

رضا علیجانی مدیر خانه مطبوعات خوزستان، نیز در این جلسه بیان داشت: به دلیل مشکلاتی که در دو سال گذشته برای خانه مطبوعات استان رخ داد از عدم حمایت از استانداران قبلی و فعلی تا برخی ناهماهنگی‌های داخلی، قصد کناره‌گیری از خانه را داشتم زیرا دوستان واقف‌اند با توجه به مشغله‌ای که هر یک از اعضا دارند فعالیت در خانه مطبوعات صرف وقت و هزینه بالایی را می‌طلبد.

وی با تاکید بر این‌که دوره قبل را باید دوره‌ گذار تلقی کرد، افزود: دوره گذشته خانه مطبوعات بعد از چندین سال کشمکش حقوقی و درگیری و تعطیلی تشکیل شد و به‌طور طبیعی مشکلاتی را به همراه داشت تا کار بر روی روال افتاد، اما هیات مدیره جدید همسوتر به نظر می‌رسند و این نکته می‌تواند نقطه قوتی برای خانه جدید باشد.

مدیرخانه مطبوعات استان خوزستان گفت: خوشبختانه این دوره از خانه مطبوعات مقارن با انتخاب شورای شهر است چراکه دو عضو آن از اصحاب رسانه خوزستان هستند و این می‌تواند به ما در مسیر همکاری‌های بعدی کمک جدی کند.

وی با توجه به نزدیکی روز خبرنگار نیز گفت: همه باید تلاش کنیم مراسم آبرومند و باشکوهی برگزار کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: