• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3680-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انجام مطالعه میدانی با موضوع حماسه اندیمشک در انجمن هنرهای نمایشی

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان از برپایی کارگاه آمورشی نویسندگی با حضور نادر برهانی‌مرند اعزامی از مرکز هنرهای نمایشی کشور برای نمایشنامه‌نویسان کل استان خبر داد.

محمد یاقوت‌پور با اعلام این خبر به خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، گفت: این کارگاه روز پنج‌شنبه ۲۲ تیر در تالار خورشید اندیمشک توسط انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار می‌شود. 

وی افزود: همزمان با حضور برهانی‌مرند به همراه مهدی شفیعی، مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، ارمغان بهداروند، مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی، و علی بازگیر، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک، مطالعه میدانی جهت نگارش متن نمایشی کلید خواهد خورد.

وی توضیح داد: مقرر شده استاد برهانی‌مرند در خصوص حماسه چهار آذر اندیمشک نویسندگی و با حضور بازیگران برتر کشوری کارگردانی و اجرا در تالارهای تهران و کشور داشته باشد.

یاقوت‌پور بیان کرد: این مهم و جان‌بخشی هنرمندانه این حماسه می‌تواند در شناساندن مظلومیت مردم اندیمشک در روز خون و حماسه چهارم آذر ۶۵ به کل مردم ایران گام مهمی باشد که جا دارد از مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی و مدیر عامل تئاتر نیز تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

به گفته رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان: این کارگاه آموزشی و نیز مطالعه میدانی حماسه چهار آذر اندیمشک در راستای شعار سال ۹۶ انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان مبنی بر استمرار آموزش، تولید و تبادل اجرایی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پیشتر نیز در همین زمینه گروه نمایشی ماضی بعید به نویسندگی و کارگردانی مهدی آشوغ برای اجرا در استان مرکزی و شهرستان ساوه به نمایندگی از استان خوزستان انجام شده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: