• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-16774-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان خبر داد

آغاز عملیات ساخت اولین نیروگاه تولید پراکنده مقیاس کوچک در خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: به منظور مدیریت برق‌رسانی مطمئن به تاسیسات حیاتی و زیربنایی و نیز تقویت شبکه‌های توزیع، عملیات اجرایی احداث اولین نیروگاه تولید پراکنده مقیاس کوچک در سطح استان خوزستان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز شد.

 

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، محمود دشت بزرگ با اعلام این خبر اظهار کرد: هدف از احداث این نیروگاه جلوگیری از قطع برق تصفیه خانه شماره 2 اهواز در صورت قطع برق شبکه سراسری است.

وی ادامه داد: این نیروگاه به ظرفیت 20 مگاوات با حدود هفت میلیون و 200 هزار یورو (80 میلیارد ریال) سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مجاورت ایستگاه برق 33/132 کیلوولت کیان آباد و تصفیه‌خانه آب شماره دو اهواز احداث می‌شود.

دشت بزرگ تصریح کرد: این پروژه در دو فاز اجرا می‌شود که فاز اول طرح شامل 10 مگاوات و با تجهیزات ساختشرکت Guascor کشور اسپانیا، حداکثر تا پیک تابستان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مزایای نیروگاه‌های مقیاس کوچک گفت: خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه به مدت پنج سال توسط وزارت نیرو با تعرفه بسیارجذاب از بخش خصوصی، بازگشت سرمایه در کمتر از سه سال، استفاده این نیروگاه‌ها از گاز طبیعی، داشتن آلودگی بسیارکمتری نسبت به نیروگاه‌های بزرگ، امکان احداث در محل مصرف و در نتیجه کاهش تلفات و هزینه‌های توسعه شبکه، سرعت بسیار بالای احداث، در صورت مهیا بودن زیرساخت‌ها امکان احداث درکمتر از دو ماه  و واگذاری زمین با قیمت مناسب در شهرک‌های صنعتی و امکان استفاده از عرصه‌های شرکت‌های برق از جمله مزایای این نیروگاه‌ها هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: