• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-10676-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مختاری در گردهمایی روسای مراکز علمی کاربردی استان مطرح کرد:

همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه علمی‌کاربردی در نظام نوآوری

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با تأکید بر اینکه نظام ملی نوآوری یک نظام مدیریت نوآوری فراسازمانی است که به تعریف نقش مجموعه سازمان‌های پژوهشی و دانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری می‌پردازد، گفت: پارک‌های علم و فناوری، قلب نظام منطقه‌ای نوآوری محسوب می‌شوند.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، بابک مختاری در چهاردهمین گردهمایی روسای مراکز آموزش علمی‌کاربردی استان که ظهر امروز، 24 تیرماه در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: پارک‌های علم و فناوری نیز همانند دانشگاه‌ها زیرمجموعه‌هایی ازجمله مراکز رشد و فناوری دارند که این مراکز درواقع مسئولیت حمایت‌های مالی و معنوی از شرکت‌های واجد شرایط را بر عهده دارند.

 

وی کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری را یکی دیگر از زیرمجموعه‌های پارک‌های علم و فناوری دانست و عنوان کرد: کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری می‌توانند نقطه اتصال پارک علم و فناوری و مراکز علمی کاربردی باشد.

 

مختاری درباره نحوه عملکرد کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری تصریح کرد: می‌توان گفت کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری و مراکز نوآوری عملکردهای مشابهی دارند. طرح‌ها و ایده‌هایی وجود دارند که ازلحاظ علمی مورد تأیید بوده و در این کانون‌ها با برخی کمک‌ها می‌توانند ایده خود را اجرایی کنند.

 

وی عنوان کرد: مدل دیگری که مراکز علمی و کاربردی می‌توانند ورود کنند، بحث شتاب‌دهنده‌ها است؛ شتاب‌دهنده‌ها با هدف کمک به ایده‌های قابل‌اجرا با داشتن برنامه بازارمحور فعالیت می‌کنند؛ چراکه برخی ایده‌ها نیاز دارند هم ازلحاظ مالی و هم ازلحاظ معنوی سریع رشد کنند که مراکز شتاب‌دهی تقریباً چنین نقش حمایتی را ایفا می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: