• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-21114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد:

اختصاص 300 میلیارد ریال اعتبار به زیرساخت‌های شهری از سوی منطقه آزاد اروند

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند از افزایش اعتبارات شهرداری‌های آبادان، خرمشهر و مینوشهر در زمینه توسعه زیرساخت‌های عمرانی و پروژه‌های مربوطه خبر داد.  

موعود شمخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به افزایش اعتبارات عمرانی تخصیص‌یافته به شهرداری‌ها عنوان کرد: در گذشته یک‌سوم این اعتبارات به حوزه تنظیف و خدمات شهری اختصاص داده می‌شد که با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده مقرر شد سه برابر این اعتبارات به بخش پروژه‌های عمرانی و توسعه زیرساخت‌های منطقه اختصاص داده شود.

 

وی گفت: در این زمینه بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و مطالعات و آسیب‌شناسی‌های به عمل آمده در حوزه فعالیت شهرداری‌ها بر آن هستیم که در تفاهم‌نامه‌هایی با شهرداری‌های آبادان، خرمشهر و مینوشهر، میزان اعتبارات اختصاصی را در حوزه توسعه عمران شهری و زیرساخت‌های عمرانی به سه برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش دهیم که این میزان از اعتبارات معادل 300 میلیارد ریال است.

 

شمخانی افزود: این سازمان در جهت توانمندسازی فعالیت‌های شهرداری‌ها به شهرها و روستاهای منطقه، اقداماتی را نیز در خصوص تجهیز و به‌روزرسانی ناوگان حمل و نقل ویژه خدمات شهری انجام خواهد داد که این امر نیاز به مذاکرات دارد.

 

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: تحول در زیرساخت‌های عمرانی و زیباسازی شهری از مهم‌ترین فعالیت‌های شهرداری‌ها است و انتظار داریم در این خصوص با توجه به همکاری‌های متقابل، اقداماتی در خور شان شهروندان آبادان و خرمشهر انجام دهند و از فرصت‌ها و بسترهای ایجادشده به ویژه پس از افزایش اعتبارات عمرانی از سوی این سازمان برای اصلاح بافت عمران شهری منطقه استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: