• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-18574-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مناطق نفت‌خیز جنوب و زاروبژ روسیه تفاهم‌نامه همكاری امضا كردند

   

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شركت زاروبژ نفت روسيه تفاهم‌ ‎ نامه همكاری امضا كردند.


به گزارش ایسنا -‌ منطقه خوزستان، اين تفاهم‌نامه با هدف مطالعه ٢ میدان رگ‌سفيد (مخازن آسماری، بنگستان و خامی) و شادگان (مخازن آسماری و بنگستان)، روز دوشنبه (26 تيرماه) با حضور حميد دريس مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و اليوس خاميتوف، مدير توسعه ميادين و سرمايه‌گذاری شركت زاروبژ نفت به امضا رسيد.


بر اساس اين تفاهم‌نامه شركت زاروبژ نفت حداکثر 9 ماه زمان دارد تا مطالعات خود را برای توسعه و افزايش توليد نفت اين دو ميدان انجام داده و نتايج آن را به شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ارائه کند.


اين تفاهم‌نامه هشتمين تفاهم‌نامه‌ای است كه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای توسعه 4 ميدان نفتی خود با شركت‌های داخلی و خارجی امضا كرده است.


چهار میدان پارسی، کرنج، رگ سفید و شادگان شامل ٩ مخزن با اعلام و تایید وزیر نفت، برای توسعه بر اساس چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در نظر گرفته شده است.


میدان رگ سفيد در حوزه عملياتی شركت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری قرار دارد و توليد فعلی آن از مخازن آسماری و بنگستان صورت می‌گيرد و مخزن خامی تاكنون توليدی نشده است.


میدان نفتی شادگان نيز كه در حوزه عملياتی شركت بهره‌برداری نفت و گاز مارون واقع است در سال 1367 به بهره‌برداری رسيد و هم اكنون از مخازن آسماری و بنگستان آن نفت توليد می‌‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: