• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-4776-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

جزییات وام عتبات دانشگاهیان

مدیر اجرایی شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان خوزستان با بیان این‌که دریافت وام عتبات دانشگاهیان آغاز شده است، گفت: این وام از زمان نهایی کردن ثبت‌نام تا دو ماه بعد از سفر، قابل دریافت خواهد بود.

علیرضا میرسلیم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، درباره اعطای وام عتبات به دانشگاهیان، اظهار کرد: هر ساله برای رفاه حال دانشگاهیان، وامی در نظر گرفته می‌شود و امسال نیز مبلغ وام در نظر گرفته شده، یک میلیون تومان است.

وی افزود: وام عتبات دانشگاهیان فاقد سود است و تنها کارمزد چهار درصد خواهد داشت. بازپرداخت آن نیز حداکثر 18 ماه خواهد بود. با توجه به اینکه تفاهم‌نامه ما با صندوق رفاه هنوز نهایی نشده است، زمان مراجعه به صندوق رفاه متعاقباً اعلام می‌شود. این وام از زمان نهایی کردن ثبت‌نام تا دو ماه بعد از سفر، قابل دریافت خواهد بود.

مدیر اجرایی شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان خوزستان تصریح کرد: زائران برای دریافت وام به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ زائرانی که تا پیش از یکم شهریور ماه اعزام می‌شوند می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک ملت نسبت به دریافت وام اقدام کنند. دراین مورد مهم نیست دانشجوی دانشگاه زیرمجموعه وزارت علوم یا وزارت بهداشت باشد.

میرسلیم افزود: زائرانی که پس از این تاریخ اعزام می‌شوند نیز در صورتی که جزو دانشجویان دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم باشند (اعم از زائر سرگروه یا همراه) باید برای دریافت تسهیلات فقط به صندوق رفاه دانشگاه خود مراجعه کنند.

وی گفت: این دانشجویان برای دریافت وام نیازی به ضامن ندارند و بازپرداخت وام آن‌ها نیز بعد از فراغت از تحصیل آغاز می‌شود. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید برای دریافت وام به شعب بانک ملت مراجعه نمایند.

مدیر اجرایی شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان خوزستان خاطرنشان‌کرد: برای دریافت وام از بانک ملت نیازی به ارائه معرفی‌نامه به شعب نیست؛ زیرا کد ملی افراد به صورت سیستمی به بانک ارسال می‌شود ولی برای دریافت وام صندوق رفاه، متقاضیان باید به سامانه جامع عتبات دانشگاهیان مراجعه کرده و معرفی‌نامه دریافت کنند. توضیحات تکمیلی در خصوص وام در دفترچه راهنما در سایت لبیک قابل مشاهده است.

میرسلیم گفت: پذیرفته‌شدگانی که در ثبت‌نام اولیه، متقاضی دریافت وام نبودند و پس از انتخاب شدن در قرعه‌کشی اکنون متقاضی وام هستند، باید با دفتر ستاد عتبات دانشگاهیان در استان محل تحصیل خود تماس بگیرند تا وضعیت دریافت وام این افراد در سامانه ویرایش و کدملی ایشان، برای بانک ارسال شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: