• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-4976-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

اعزام 75 دانش‌آموز خوزستانی زیارت‌اولی به مشهد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از اعزام 75 دانش‌آموز زیارت اولی به مشهد در دهه کرامت خبر داد.

مهدی رفیعی‌دهکردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: برای آشنایی و ایجاد محبت هرچه بیشتر نسبت به اهل بیت، تقویت فرهنگ قرآن، عترت و نماز بین دانش‌آموزان و ارتقا آگاهی‌های فرهنگی آن‌ها نسبت به اهل بیت، در دهه کرامت برای دانش‌آموزان دختر متوسطه دوم، اردوهایی برای زیارت امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: شرکت‌کنندگان این اردوها 75 دانش‌آموز از شهرهایی مانند ایذه، مسجدسلیمان، اندیکا، باوی، لالی و صیدون هستند که تاکنون به هر دلیلی نتوانسته‌اند به زیارت امام رضا(ع) بروند. چهار مربی خانم و دو سرپرست آقا نیز این دانش‌آموزان را همراهی می‌کنند. این افراد قرار است سه روز در مشهد اقامت داشته باشند. بخشی از برنامه‌های سفر آن‌ها شامل زیارت حرم، اقامت در مهمانسرای حرم و شرکت در کلاس‌های فرهنگی است. تمام هزینه‌های اردوها را آستان قدس رضوی بر عهده گرفته است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان خاطرنشان‌کرد: در طی دو سال گذشته هر ساله همین تعداد دانش‌آموز به مشهد اعزام شده‌اند. گسترش و ارتقای روحیه معنوی از دیگر اهداف آموزش و پرورش در این اردوها است. در پایان از دلنوشته‌های دانش‌آموزان و تصاویری که از لحظه‌های خاص گرفته‌اند، یک محتوای فرهنگی برای استفاده سایر دانش‌آموزان تولید می‌شود.

رفیعی‌دهکردی تصریح کرد: در سند تحول بنیادین شش ساحت تربیتی جزو وظایف آموزش و پرورش قرار دارند که زیربنایی‌ترین و اولین ساحت، تربیت عبادی، اعتقادی و اخلاقی است. واقعیت این است که اسلام نجات‌بخش است و تقویت بعد معنوی دانش‌آموزان در این دنیای پر از هجمه‌های فرهنگی، آشنایی آن‌ها با مباتی ناب اسلام و آشنایی با مبانی اعتقادی، می‌تواند دانش‌آموز را بیمه کند. اگر در معاونت پرورشی آموزش و پرورش بخواهیم یک واکسن برای دانش‌آموزان در دنیای امروز معرفی کنیم که آن‌ها را بیمه کند، بدون شک آن واکسن تقویت بعد دینی و اعتقادی است.  

وی در خصوص اعتبارات اختصاص یافته برای بحث نماز و مباحث اعتقادی در استان، گفت: در بعد اعتبارات وزارتی، اعتباراتی اختصاص پیدا کرده است اما به دلیل محدودیت‌‌های موجود، اعتبارات رضایت‌بخش نیستند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: اخیرا استانداری اعتباری را برای اجرای چند برنامه در آموزش و پرورش اختصاص داده است که 25 درصد آن وصول شده و 190 میلیون تومان از این اعتبار، سهم معاونت پرورشی است. قرار است این اعتبار در زمینه‌هایی مانند بهبود وضعیت نمازخانه‌های مدارس، طرح‌های تشویقی برای نماز، جشنواره قرآن، عترت و نماز و مسابقاتی مانند المپیاد قرآنی و.... هزینه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: