• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-10074-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار عنوان کرد:

کم‌لطفی در تخصیص اعتبار به بخش راه خوزستان

استاندار خوزستان گفت: 30 درصد از راه‌ها‌ی کشور در حوزه وزارت راه و شهرسازی به خوزستان اختصاص دارد که اجرایی کردن این پروژه‌ها، نیازمند اعتبار فراوان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در مراسم کلنگ‌زنی باند دوم بزرگراه هفتکل – باغملک که امروز، 11 مردادماه در محل این پروژه برگزار شد، اظهار کرد: همه باید بسیج شویم و از منافع استانی و منطقه‌ای خود دفاع کنیم و برای آن تلاش‌ جدی داشته باشیم،

وی افزود: درست می‌‌گویند نبايد در شهري كه رودخانه كارون از وسط آن عبور می‌کند آن شهر از کم‌آبی رنج ببرد و همه ما در قبال اين مساله مسئوليم؛ در همین راستا ما باید تلاش‌های فراوانی بکنیم. پیشنهاد می‌کنیم همه باید اهتمام کنند و باید کنار هم باشیم.

شریعتی با اشاره به این‌که مسئولان باید در حال پیگیری مشکلات استان باشند، گفت: اگرچه كار فاينانس زماني كه به سرانجام برسد خوب پيش مي رود اما مسير تحقق آن مسير بسيار پر پيچ و خمي در كشور است.اقدامات مربوط به فاینانس آب ایذه – باغملک - رامهرمز، صیدون، دهدز و مناطق اطراف در مدت زمان خیلی کوتاه به طور خیلی خوبی پیش رفت. البته با تلاش مسئولان و پیگیری مداوم آن‌ها مشکلات آن برطرف شد.

وی افزود: این پروژه هم اکنون در مرحله طرح در شورای اقتصاد قرار دارد و اخیرا که خدمت آقای نوبخت رسیدم و از ایشان دعوت کردم به استان تشریف بیاورد ایشان گفتند آمادگی حضور در استان را دارند اما ابتدا باید فاینانس آب شمال شرق استان در شورای اقتصاد مصوب شود و بعد در استان حضور یابند.

شریعتی اظهار کرد: این هفته با آقای سیف رئیس بانک مرکزی جهت حل کردن مسائل بانکی این موضوع دیداری خواهم داشت و بانک ملی هم همکاری نموده و به صورت مشروط موافقت کرده به عنوان بانک عامل فاینانس آب شمال شرق استان باشد.

استاندار خوزستان با اشاره به مشکلات راه‌ها و جاده‌های خوزستان خاطرنشان کرد: در راه های استان کمبود و کسری داریم. میزان بار و مسافر با میزان جاده‌ها در استان هم‌خوانی ندارد و معتقدیم در رابطه با جاده‌ها در استان کمبودهایی وجود دارد.

وی ادامه داد: حدود 700 میلیارد تومان اعتبار برای شرکت زیر ساخت و توسعه حمل و نقل زیربناهای کشور تصویب شده و حدود 70 میلیارد تومان از این رقم یعنی 10 درصد برای خوزستان در نظر گرفته شده است اما انتظار داریم با توجه به این‌که حجم جاده‌های در دست احداث در استان 30 درصد از کل راه‌های در حال ساخت در کشور است، از نظر بودجه هم برای استان خوزستان در بخش راه 30 درصد از بودجه راه‌های کشور در نظر گرفته شود که در این صورت سهم خوزستان از این اعتبارات به بالای 200 میلیارد تومان خواهد رسید.

شریعتی تصریح کرد: 30 درصد از راه‌های حوزه وزارت راه و شهرسازی به خوزستان اختصاص دارد اما اعتباری که برای آن در نظر گرفته شده 70 میلیارد تومان است. راه‌ها تصویب شدند اما در خصوص اعتبارات بخش راه به خوزستان کم لطفی شده است و طی صحبت‌هایی که ما با آقای نوبخت داشتیم قول داده شد که از محل اسناد خزانه، این کسری اعتبارات جبران شود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: انشاالله در کنار مجمع نمایندگان مجلس همه با هم بسیج شویم تا در قانون بودجه سالانه کشور ردیف های مناسب برای بخش راه های استان در نظر گرفته شود تا پروژه ها با سرعت بیشتری پیش رود و جبران عقب ماندگی شود و مردم ما با ایمنی بیشتری در راه ها طی مسیر کنند.

شریعتی توضیح داد: مردم خوزستان به طور متوسط نسبت به میانگین کشوری در جاده ها با خطر بیشتری تردد میکنند چون خوزستان از لحاظ حمل کالا اول، از لحاظ حمل مسافر سوم اما از نظر استاندارد راه ها ششم است و انشاالله امیدواریم با همدلی و همراهی که بین مسئولین است این پروژه ها به سرانجام برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: