• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-5176-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

کسب رتبه‌های کشوری توسط دانش‌آموزان خوزستانی در مسابقات فرهنگی هنری

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کسب 16 رتبه برتر کشوری در سی‌وپنجمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزی خبر داد.

محمد تقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان پسر سراسر کشور دوم تا پنجم مردادماه سال جاری به مدت سه روز به میزبانی استان خراسان رضوی در اردوگاه شهید رجایی باغرود نیشابور برگزار شد. برگزاری بخش دختران این مسابقات نیز از هفتم تا یازدهم مردادماه در اردوگاه شهید رجایی باغرود نیشابور به اتمام رسید.

وی افزود: در این دوره از مسابقات، دانش‌آموزان برتر سراسر کشور در 30 رشته فرهنگی و هنری در پنج گروه هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش‌های ادبی و رسانه و فضای مجازی به رقابت ‌پرداختند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خاطرنشان کرد: در بخش پسران "رضا کافی‌فر" و "علی بنایی‌نژادیان" رتبه اول نشریه الکترونیک در دوره دوم متوسطه "محمد صبائیان" و "محمد یوسفی‌کیا"  نیز در همین مقطع در رشته بازی‌های رایانه‌ای رتبه دوم این رقابت‌ها را کسب کردند.

تقی‌زاده گفت: "محمد دانگاه" دانش‌آموز دوره دوم متوسطه نیز عنوان دانش‌آموز برگزیده کشوری در رشته شعر در سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان پسر سراسر کشور را به دست آورد.

وی افزود: در بخش دختران که مسابقات آن‌ها امروز در خراسان رضوی به اتمام رسید، دختران خوزستانی در رشته‌های مختلفی مانند بازی‌های رایانه‌ای، فیلم کوتاه، شعر، نشریه الکترونیکی و نمایش عروسکی در این مسابقات شرکت کرده بودند و توانستند 14 مقام برتر کشوری را در رشته‌های بازی‌های رایانه‌ای، شعر، نشریه الکترونیکی، فیلم کوتاه (کارگردانی) و مقاله پژوهشی کسب کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: دانش‌آموزان دختر خوزستانی همچنین  22 رتبه برگزیده کشوری را در رشته‌هایی مانند وبلاگ، نمایش عروسکی و پوسترسازی کسب کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: