• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-12281-5
  • خبرنگار : 17028
  • منبع خبر : ----

نشان نقره دونده خوزستانی در لیگ طلایی امیدهای کشور

دونده خوزستانی در لیگ طلایی امیدهای کشور به نایب قهرمانی رسید.

سعید پویا، دبیر هیات دو و میدانی استان در  گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: این رقابت ها روز گذشته (چهارشنبه) در تهران برگزار شد و تیم خوزستان با ترکیب علیرضا خالدی در پرش طول، عباس کلانتری در پرتاب نیزه، مصطفی عساکره در دو 200 متر و یاشا نجاتی در دو 800 متر، در این مسابقات شرکت داشت.

وی گفت: در پایان مرحله نخست این مسابقات، عليرضا خالدی كه تا قبل از پرش آخر خود مقام اول را كسب كرده بود، در نهایت با اختلاف بسیار کم نسبت به حریف خود، عنوان دومی را به دست آورد. مصطفی عساكره نیز نتوانست در جمع هشت دونده برتر قرار بگیرد ولی باتوجه به این که رشته تخصصي او، دو ١٠٠ متر است، ركوردش در دو 200 متر برای مراحل بعد اميدواركننده است.

دبیر هیات دو و میدانی خوزستان عنوان کرد: عباس كلانتری نیز بعد از دو سال دوری از مسابقات، با ركورد ٥٤ متر به مقام پنجم ماده پرتاب نیزه رسید كه نتيجه او نیز راضی كننده بود و قطعا در مسابقات آینده می تواند روی سكو باشد. همچنین یاشا نجاتی در دوی ٨٠٠ متر خطا كرد و از مسابقه کنار رفت.

وی كيفيت مرحله اول این مسابقات را در چند ماده محدود، خوب دانست و گفت: از نظر من اين سياست فدراسيون كه بدون برگزاری ليگ پايه و در نظر گرفتن كميت ورزشكاران، ليگ طلايي را برگزار مي كند، چندان قابل قبول و اقتصادي نيست.

پویا ادامه داد: فدراسيون برای برگزاری لیگ امید هزينه و از سوی دیگر حضور ورزشکاران را در آن محدود می كند که اين كار برای كشوری كه دو و ميدانی آن در حال توسعه است، خوشايند نيست.

دبیر هیات دو و میدانی خوزستان در پایان بیان کرد: باتوجه با شرایط موجود می طلبد که فدراسیون با برنامه ريزی مناسب، اقدام به برگزاری ليگ های پايه و تداوم مسابقات در اين سطح داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: