• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-6976-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پیام رییس دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت روز خبرنگار

دکتر غلامحسین خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز در پیامی، روز خبرنگار را به خبرنگاران و اصحاب رسانه تبریک گفت.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، متن این پیام به شرح زیر است:

«در شرایطی که تعدد شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی در دنیای کنونی با توجه به رشد فزاینده و شتابان تکنولوژی‌های اطلاعاتی و ارتباط‌جمعی در حال فزونی است، دنیای پیچیده و پر رمز و راز فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی که جهان را به‌ مثابه فضایی محدود درآورده است، از سویی سرعت انتقال و انتشار اخبار و رویدادهای جهان را در کسری از زمان بازتاب می‌دهد و از دیگر سو گسترش و انعکاس اخبار متضاد و به‌دور از واقعیت را برای رسیدن به منافع و خواسته‌های حاکمان قدرت، آسان و راحت می‌سازد، در چنین شرایطی اهمیت رسانه برای جوامع ملی و محلی بسیار حائز اهمیت است.

یقیناً نقش ذاتی و فعال اصحاب رسانه (خبرنگاران) به‌عنوان اصلی‌ترین عنصر رسانه در تولید و انتشار اخبار و رویدادهای واقعی و سازنده برای جامعه خود، نقشی حیاتی و انکارناپذیر است و نقش و جایگاه رسانه و ارکان آن در آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی، بسیار خطیر و پراهمیت است و آنجاست که خبرنگار با کار حرفه‌ای، هم می‌تواند به رشد و تعالی و نیک‌اندیشی جامعه کمک نماید و هم رسالت ذاتی خود را به نحو شایسته به سرانجام رساند. به‌یقین یکی از اصول زیربنایی جامعه آگاه و روشنگر، وجود جریان پویا، زنده و فعال اطلاعات است و خبرنگاران به‌عنوان رکن اولیه و اصلی این جریان، محرک نشاط و سرزندگی آگاهی و نیک‌اندیشی جامعه‌اند. طلایه‌داران عرصه آگاهی و اطلاع‌رسانی، امانت‌داران گفتمان، چشمان بینا و زبان گویای مردم‌اند که با در نظر گرفتن مقتضیات زمان و مصالح جامعه اخبار و رویدادها را با حضور به‌موقع و دقیق خود در میدان‌ها و از مجاری معتبر و دقیق با رعایت اصل امانت‌داری و با تعهد، تخصص، سرعت، دقت و صحت، گردآوری و در اختیار مخاطبان قرار خواهند داد.

هفدهم مرداد، روز خبرنگار؛ مجال مناسبی است که از تلاش همه‌ی رسانه‌هایی که به نحوی در سال جاری تعامل و همکاری سازنده‌ای با دانشگاه شهید چمران اهواز داشته‌اند، صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نمایم. به روان شهدای اصحاب رسانه و قلم به‌ویژه شهید محمود صارمی درود می‌فرستم و از خدای مهربان خواهانم که بر درجات آنان بیفزاید.»

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: