• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-16181-5
  • خبرنگار : 17028
  • منبع خبر : ----

مجدآرا تاکید کرد: لزوم اجرایی‌شدن سند تحول ورزش همگانی در کشور

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: دستورالعمل‌های کتاب سند تحول ورزش‌های همگانی باید در تمام شهرستان‌ها اجرایی شود و اگر این مهم صورت بگیرد، می‌توانیم شاهد پیشرفت این ورزش باشیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، علی مجدآرا در مجمع سالیانه هیات ورزش‌های همگانی استان که امروز (دوشنبه) در اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان برگزار شد، با تشکر از مدیرکل ورزش و جوانان استان، اظهارکرد: حیدری از مدیران فرهیخته، جوان و خوش‌فکر است و در دیداری که با وزیر ورزش و جوانان داشتیم، به برنامه‌های خوبی که تهیه شده است، اشاره داشت و همچنین عنوان کرد که دو، سه مدیر جوان و خوب را برای ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها قرار داده‌ایم که تاکنون در عمل نشان داده‌اند که چقدر توانمند هستند. جا دارد من هم بابت این‌که برای استان خوزستان یک مدیر توانمند انتخاب شده است، تبریک بگویم و مطمئنا شاهد تحولات در تمام رشته‌های ورزشی استان خوزستان خواهیم بود.

وی همچنین با قدردانی از سالمی رییس هیات ورزش‌های همگانی خوزستان، گفت: این هیات موفق شد، استان‌های شیراز، تهران و اصفهان را پشت سر بگذارد و از سوی فدراسیون، به‌عنوان هیات برتر کشور انتخاب شود. این مهم را تبریک می‌گویم و باید قدردان زحمات آقای سالمی که این افتخار را برای استان به وجود آورد، باشیم.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی عنوان کرد: در فدراسیون هیچ هیاتی را نداریم که مجامع سالیانه آن‌ها برگزار نشده باشد و در تمامی مجامع نیز خود من حضور پیدا می‌کنم. در استان خوزستان نیز با برنامه‌ریزی‌های خوبی که صورت می‌گیرد، هر سال این مجمع برگزار می‌شود.

وی با اشاره به موفقیت‌های این فدراسیون نیز گفت: فدراسیون توانسته است، در بخش آمار سازمان‌یافته بانوان، در بخش آموزش و در بخش فعالیت‌های بانوان، رتبه اول را در کشور به دست آورد. همچنین در جهان نیز یک کشور پیشرو در ورزش همگانی هستیم و رییس جهانی، لوح تقدیری را در این راستا به ورزیر ورزش اهدا کرد.

مجدآرا خاطرنشان‌کرد: از همه مهمتر این است که در سالی که باید به موضوع اشتغال توجه شود، فدراسیون ورزش‌های همگانی توانست در بخش کارآفرینی نیز رتبه اول را به دست آورد و مطمئن هستیم، این موفقیت‌ها با تلاش همه شما عزیران صورت گرفته است.

وی در ادامه نیز با اشاره به سند تحول، تعالی و آینده‌نگری فدراسیون ورزش‌های همگانی، گفت: راهبردهای این سند در دو کتاب سند تحول قراردارد که برای تدوین آن، بیش از هفت هزار نفر ساعت، کار کارشناسی صورت گرفته است. این دو جلد کتاب به عنوان قانون اساسی، سند و میزان ورزش‌های همگانی است و وزیر ورزش نیز در دور بعدی فعالیت‌های خود، آن را به عنوان یکی از اسناد همگانی که باید اجرا شود، به دولت می‌فرستد و به استان‌ها نیز جهت اجرایی آن تاکید خواهد داشت. دستورالعمل‌های این کتاب باید در تمام شهرستان‌ها نیز اجرایی شود و اگر این مهم صورت بگیرد، می‌توانیم شاهد پیشرفت ورزش همگانی باشیم.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به حضور در شورای ورزش خوزستان، عنوان کرد: اصلی‌ترین هدف من از حضور در این نشست، تصویت سند تحول است. همچنین با تصویب ماده 109، مجلس نیز دولت را مکلف کرد که 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را در ورزش‌های همگانی هزینه کند که بودجه بسیار بالا و خوبی است و ردیف آن مشخص شده و به صورت درصدی به استان‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

وی افزود: در این راستا نیز بیشتر استان‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند که بتوانند با استفاده از این بودجه، جاده‌های سلامتی را در تمام شهرستان‌ها درست کنند. بنابراین ما نیز در صدد هستیم که با کمک استاندار خوزستان و مدیرکل ورزش و جوانان استان، این موضوع را در خوزستان تصویب و عملیاتی کنیم. همچنین امروز تفاهم‌نامه‌ای در خصوص ورزش همگانی و در راستای نیازهای حرکتی مردم استان منعقد می‌شود و در این زمینه باید باشگاه‌های خوبی داشته باشیم و زمان‌هایی را هم به صورت رایگان، به ورزش‌های همگانی اختصاص دهد.

وی با بیان این‌که امسال را سال مادران نامگذاری کرده‌ایم، افزود: شعارمان این است که مادران، عمود خیمه ورزش همگانی هستند. همچنین این طرح را در کنگره بوداپست ارائه دادیم و در آن‌جا نیز عنوان شد که تمام کشورها باید به نقش بانوان در ورزش همگانی توجه داشته باشند..

مجدآرا خاطرنشان‌کرد: فدراسیون ورزش‌های همگانی، یک فدراسیون معین نامگذاری شده است و مقام معظم رهبری نیز مسوول ورزش همگانی است. همچنین شعار ما "ورزش همگانی، مدیریت همگانی" است و تمام دستگاه‌ها، مسوول ورزش همگانی هستند و توجه به این موضوع می‌تواند رشد ورزش‌های همگانی را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان این‌که امید به زندگی در کشور روزبه‌روز در حال افزایش است، عنوان کرد: باید تبلیغات و فرهنگ‌سازی نیز در راستای تحقق ورزش‌های همگانی صورت بگیرد.

ریس فدراسیون ورزش‌های همگانی در پایان گفت: در برنامه امروز شورای ورزش استان نیز قرار است، استاندار خوزستان به‌ عنوان سفیر ورزش‌های همگانی معرفی شود. همچنین با اهدا لوح نیز از آقای سالمی که هیات خوزستان به ریاست او به عنوان هیات برتر کشور انتخاب شده است، تجلیل می‌کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: