• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-7676-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

شریعتی در حاشیه بازدید از پژوهش‌سرای غدیر:

آغاز پژوهش از مدرسه٬ اساس دانایی‌محوری در آینده است

استاندار خوزستان گفت: مشکل کار اینجاست که مدارس بیشتر به صورت محفوظات‌محور کار می‌کنند و پژوهش در آن‌ها کمتر انجام می‌شود، در حالی که اگر پژوهش از مدارس آغاز شود و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در سطح استان و کشور گسترش یابند٬ دانش‌آموزان در آینده با محوریت پژوهش به دانشگاه‌ها وارد می‌شوند و آنجاست که دانایی‌محوری، اساس توسعه کشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان٬ دکتر غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از پژوهش‌سرای دانش‌آموزی غدیر ناحیه ۴ اهواز که امروز دوشنبه (۱۶ مردادماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما امروز بازدیدی از دانشگاه فرهنگیان داشتیم که در جریان وضعیت تحصیلی٬ کلاس‌های درسی٬ خوابگاه‌ها و مشکلات آن قرار گرفتیم و نقصان‌هایی به ویژه در بحث خوابگاه‌ها وجود داشت.

وی افزود: اگر دانشگاه فرهنگیان ردیف بودجه‌ای برای این امر تعریف کند٬ ما نیز تلاش خواهیم کرد که کمک کنیم تا ظرفیت این دانشگاه را بالا برده و تعداد محصلان را دو برابر کنیم و بتوانیم معلمان بهتری برای آینده تربیت کنیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: همچنین بازدیدی از پژوهش‌سرای غدیر داشتیم که فعالیت این مراکز کاری ارزنده و نوین و قابل احترام است و تلاش بر این است که دانش‌آموز تنها مجموعه‌ای از محفوظات نباشد. پژوهش‌سراها محلی برای تحقیق٬ پژوهش و ساختن دانش‌آموزان بر اساس تحقیق‌محوری و پژوهش‌محوری هستند. اگر این کار گسترش یابد و ما بتوانیم تمام دانش‌آموزان را در استان و کشور با این نگاه بار بیاوریم، آینده استان و کشور تضمین است.

شریعتی با بیان اینکه مشکل کار اینجاست که مدارس به صورت محفوظات‌محور کار می‌کنند و پژوهش کمتر انجام می‌شود، گفت: در سال‌های اخیر حرکت‌های بسیار ارزنده‌ای در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری انجام شد و روند تولید علم سرعت خوبی پیدا کرده است و اگر این کار از مدارس آغاز شود و چنین پژوهش‌سراهایی در سطح استان و کشور گسترش یابند٬ دانش‌آموزان در آینده با محوریت پژوهش به دانشگاه‌ها وارد می‌شوند و آنجاست که دانایی‌محوری، اساس توسعه کشور خواهد شد و روند تولید علم که منجر به تولید ثروت می‌شود، در کشور شتاب بیشتری خواهد یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: