• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-13574-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برخی مناطق ایذه در شبانه روز فقط یک ساعت آب دارند

فرماندار: طرح انتقال آب کارون 3 به ایذه هرچه زودتر اجرایی شود

فرماندار ایذه گفت: برای رفع مشکل کم‌آبی شهرستان ایذه ضروری است پروژه‌ انتقال آب از سد کارون 3 هرچه زودتر عملیاتی شود.

محسن بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: آب شرب ایذه و دهدز از طریق چاه تأمین می‌شود که متأسفانه امسال با کاهش آب‌های زیرزمینی، چاه‌ها نیز افت آب پیدا کردند، به طوری که تعدادی از آن‌ها از مدار خارج شدند.

وی با اشاره به این‌که برای جبران وضعیت چاه‌هایی که از مدار خارج شدند با مساعدت آبفای استان یک چاه جدید وارد مدار شد، خاطرنشان کرد: این چاه نیز جوابگوی آب شهر نیست. همچنین چندین نقطه از شهر از جمله در دهدز آب آن‌ها به صورت جیره‌بندی است. یعنی در شبانه‌روز فقط یک ساعت آب دارند و بقیه روز آب ندارند. اگر کار اصولی برای حل این مشکلات به عبارتی همین طرح انتقال آب کارون انجام نشود، این وضعیت تا سال‌های آینده وخیم‌تر خواهد شد.

فرماندار ایذه عنوان کرد: بحث آب یک مشکل حاد و اساسی مردم است؛ زیرا زندگی مردم بدون آب مخصوصاً آب شرب خیلی سخت می‌شود؛ به همین دلیل برای تأمین آب ایذه باید هرچه زودتر پروژه انتقال آب از کارون اجرا شود.

بیرانوند با اشاره به این‌که با اجرای پروژه‌های انتقال آب از کارون مشکلات کم‌آبی این شهرستان کمتر خواهد شد، افزود: این یک پروژه ملی است که مراحل قانونی آن انجام شده است و اعتبار کلانی نیاز دارد که انتظار می‌رود فاز اول آن هرچه زودتر اجرایی شود.

وی عنوان کرد: پروژه‌ انتقال آب کارون هم آب شرب و هم آب کشاورزی را تأمین می‌کند زیرا تأمین آب کشاورزی در این شهرستان به صورت سنتی است و منتظر هستیم که مراحل فاز اول آن اجرایی شود تا مشکلات کم‌آبی کمتر شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: