• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-14574-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

130 هزار متر مکعب فاضلاب خام به کارون می‌ریزد


 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان این‌که 130 هزار متر مکعب در شبانه روز فاضلاب وارد رودخانه کارون می‌شود، گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تصفیه خانه غرب نیز به مناقصه رفته است.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، فردوس کریمی در جلسه پیگیری مصوبات دولت که امروز، 18مردادماه در محل استانداری در اهواز برگزار شد، اظهار کرد:  در شهر اهواز 291 هزار متر مکعب در شبانه روز فاضلاب تولید می‌شود که 184 هزار متر مکعب به شرق اهواز و 107 هزار به غرب اهواز مربوط می‌شود و در این زمینه به دنبال بهبود وضعیت دفع فاضلاب در شرق و غرب اهواز هستیم.

 

وی افزود: مجموع حجم فاضلابی که در تصفیه‌خانه‌های شرق و غرب تصفیه می‌شود حدود 161 هزار متر مکعب است و باقی مانده این حجم فاضلاب نیز وارد رودخانه کارون می‌شود. در این زمینه  130 هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه روز وارد رودخانه کارون می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان این‌که جمعیت این شهر در سال 96، یک میلیون و 373 هزار نفر است، تصریح کرد: طرح فاضلاب شهر اهواز شامل شبکه جمع‌آوری و احداث خطوط فاضلاب است و 68 ایستگاه پمپاژ اصلی و فرعی به علاوه دو تصفیه‌خانه شرق و غرب اهواز در حال حاضر نیز در آن وجود دارد.

 

کریمی عنوان کرد: طرح فاضلاب شهر اهواز در مجموع دارای یک هزار و 514 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب است که تاکنون 605 کیلومتر از آن اجرا شده است. خطوط اصلی این طرح نیز حدود 89 کیلومتر است که 77 کیلومتر از آن اجرایی شده است.

 

وی با بیان این‌که ایستگاه‌های پمپاژ اصلی در این طرح 19 ایستگاه است که 8 ایستگاه از آن نیز تاکنون اجرایی شده است، گفت: همچنین ایستگاه‌های پمپاژ فرعی در این طرح 49 ایستگاه بوده که 18 ایستگاه از آن ساخته شده است. تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تصفیه خانه غرب نیز به مناقصه رفته است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب اهواز تاکنون 45 درصد از طرح فاضلاب را در شهرستان اجرایی کرده‌ و 55 درصد نیز باقی مانده است. به طور کلی یک هزار و 640 میلیارد تومان هزینه برای تکمیل فاضلاب شهر اهواز مورد نیاز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: