• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-8076-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تولد دویست‌ودهمین نوزاد در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان

مدیر مرکز تحقیقات و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان از تولد دویست ‌و دهمین نوزاد حاصل از روش‌های درمان ناباروری در این مرکز در روز ۱۶ مردادماه و هم‌زمان با سال‌روز تاسیس جهاد دانشگاهی، خبر داد.

 امیر ارسلان سراجیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، با بیان این‌که از اواخر سال ۱۳۹۳ با ارائه آخرین روش‌های کمک‌باروری پروسه درمانی این مرکز تکمیل شد، اظهار کرد: آخرین تولد در این مرکز، ۱۶ مردادماه هم‌زمان با سال‌روز تاسیس جهاد دانشگاهی اتفاق افتاد که تولد این نوزاد را به فال نیک می‌گیریم.

وی با اشاره به روش‌های درمان ناباروری در این مرکز از روش‌های ساده‌تر تا IUI، IVF و میکرواینجکشن به‌عنوان آخرین تکنولوژی روز در این زمینه، گفت: این نوزاد دختر از طریق روش درمانی میکرواینجکشن متولد شده است و دویست و دهمین نوزاد متولد شده در این مرکز است.

مدیر مرکز تحقیقات و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر هر نوع اقدامات درمانی که در حیطه درمان ناباروری در سطح کشور ارائه می‌شود، در این مرکز قابل ارائه است و تقریبا به‌عنوان زیرمجموعه پژوهشگاه رویان فعالیت می‌کنیم؛ همچنین اعضای کادر درمانی مرکز در پژوهشگاه رویان دوره‌های لازم را گذرانده‌اند و همکاری متقابل بسیار نزدیکی میان دو مرکز وجود دارد.

سراجیان با بیان این‌که تمام خدمات قابل ارائه در پژوهشگاه رویان در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان نیز ارائه می‌شود، گفت:‌ با توجه به این امر نیازی نیست که بیمار برای دریافت هیچ نوع خدمت درمانی از استان خارج شود.

وی پروسه درمان زوج‌های نابارور را با توجه به پاسخ بیمار به روش‌های درمانی، معمولا زمان‌بر و طولانی عنوان کرد و توضیح داد: برای هر بیمار پروسه درمانی متفاوت است و شاید یک بیمار بسته به شرایط خود چندین نوع روش درمانی را تجربه کند تا جواب بگیرد، اما در تمام طول فرآیند درمان تا تولد نوزاد تحت نظارت پزشکان مرکز باقی می‌ماند.

مدیر مرکز تحقیقات و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان درصد موفقیت روش‌های درمان ناباروری را در سطح دنیا به‌طور معمول برای روشIUI، پانزده درصد و روش IVF و میکرواینجکشن حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد عنوان و درباره هزینه‌های این درمان خاطرنشان کرد: هزینه‌ها تقریبا مشابه تعرفه‌های دولتی و اندکی بیشتر است، در حالی‌که این مرکز هیچ‌گونه بودجه دولتی دریافت نمی‌کند و کاملا خودگردان است، اما هزینه‌های آن به‌طور میانگین حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد کمتر از بخش خصوصی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: