• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-21481-5
  • خبرنگار : 17028
  • منبع خبر : ----

دبیر هیات دوچرخه‌سواری خوزستان: رییس سابق تصمیمات را با غیرورزشی‌ها می‌گرفت

دبیر هیات دوچرخه‌سواری خوزستان گفت: رییس سابق هیات استان، تصمیمات را با غیر ورزشی‌ها می‌گرفت و دریغ از هم‌فکری با متخصصین این رشته.

کورش لرکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، با گله‌مندی از وضعیت نامناسب این رشته در استان، اظهار کرد: آقای آهن‌جان، رییس سابق هیات استان، در مجمع انتخاباتی آذرماه سال 93، قول‌هایی به ما در حضور اعضا مجمع داد و گفت من سالیانه 400 میلیون تومان وارد این رشته می‌کنم، وعده‌ای که محقق نشد.

وی بیان کرد: قرار بود او پرداخت حق و حقوق مربیان و اعضای کمیته داوران و فنی هیات، خرید تجهیز ات پیست دوچرخه‌سواری  از قبیل دوچرخه  و تجهیزات حرفه‌ای و همچنین رسیدگی به وضعیت ساختمانی و نگهداری پیست را انجام دهد که متاسفانه هیچ کدام از این موارد انجام نشدند و حتی دریغ از دادن یک حلقه لاستیک به ورزشکار.

دبیر هیات دوچرخه‌سواری خوزستان گفت: پرداخت نکردن جوایز لیگ استانی و مدال‌آوران کشوری و آسیایی نیز از دیگر مواردی است که هیچ وقت انجام نشد. قبل از ورود آقای آهن‌جان، بانوان استان در جایگاه دوم و آقایان در رده پنجم کشور بودند ولی در دوران تحت مدیریت او در هر دو بخش آقایان و بانوان در رده‌های پانزدهم به پایین قرار گرفتیم.

وی افزود: عدم برگزاری اردو‌های درون و برون استانی، مجمع سالیانه و  مسابقات استانی نیز از دیگر اشکالاتی است که در دوران مدیریت وی شاهد بودیم. همچنین وقتی مسابقه‌ای برگزار می‌شد، آقای آهن‌جان در مسابقات حضور پیدا نمی‌کرد و جلسه‌ای هم با ورزشکاران برتر استان تشکیل نداد.

لرکی گفت: ورزشکاران بیشتر با هزینه‌های شخصی خود در مسابقات کشوری شرکت می‌کردند و آقای آهن‌جان فقط برای تبلیغات خود کار انجام می‌داد. او از افراد باتجربه و حرفه‌ای استفاده نمی‌کرد و تنها افراد غیر ورزشی را در کنار خود گذاشته بود و تصمیمات را با غیر ورزشی‌ها می‌گرفت و دریغ از همفکری با متخصصین این رشته.
 
وی عنوان کرد: لغو حکم بعضی از روسای هیات‌های شهرستانی و کمیته‌های فنی و مستهلک‌ شدن پیست در  چند سال دوران ریاست او نیز از دیگر مشکلات دوچرخه‌سواری استان بود. سوال من این است که اگر قرار بود، هیات با پرداخت وجهی از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان  اداره شود، پس حضور او برای چه بود؟

 دبیر هیات دوچرخه‌سواری خوزستان گفت: دریغ از نصب یک بنر پس از مدال‌آوری ورزشکاران اما او برای تبلیغات خود، شهر را پر از بنرهایی می‌کرد که هیچ سودی برای این رشته نداشتند. بارها در جلسات اعلام کرد که من نیامده‌ام کار حرفه‌ای انجام بدهم و بعد شاهد برگزاری اردوی تیم‌ملی یا برگزاری سوپر لیگ بودیم که  اصلا ما در آن رشته‌ها ورزشکار نداشتیم یا اگر ورزشکار آن را هم داشتیم، به دلیل عدم رسیدگی او،  این نفرات به استان‌های دیگر رفته بودند. آقای آهن‌جان بیش از 70 درصد ورزشکاران استان را نمی‌شناخت.

وی در ادامه بیان کرد:‌ استان خوزستان باتوجه به داشتن پیست، می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. همچنین باتوجه به شرایط آب و هوایی استان می توانیم در رشته‌های سرعت و نیمه استقامت، جزو تیم‌های برتر کشور باشیم، البته به شرط این‌که مربیان کارآمد و مجرب این رشته را جذب کنیم.

لرکی عنوان کرد: به دلیل غیر ورزشی بودن رییس هیات استان، این رشته آسیب‌های زیادی دید و بیشتر دوچرخه‌سواران، این رشته را کنار گذاشتند. در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان، تنها یکی دو نفر را داریم.

وی بیان کرد: باتوجه به شرایط نامناسب فعلی دوچرخه سواری استان، در صورتی وضعیت بهتر خواهد شد که افراد ورزشی وارد کار شوند و  بتوانیم لیگ‌ها و تورهای استانی را به صورت مرتب برگزار و به وضعیت پیست هم رسیدگی کنیم. همچنین باید دوچرخه پیست و جاده خریداری شود و دوره‌های آموزشی را هم برگزار کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: