• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-8476-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح آموزش عملی نماز برای سه هزار سوادآموز اهوازی

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری طرح آموزش عملی نماز برای سه هزار سوادآموز اهوازی خبر داد.
 
موسی شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: طرح سوادآموزی عملی یک طرح کشوری است که مهرماه امسال به صورت پایلوت در یک شهر از هر شهرستان برگزار می‌شود. در خوزستان نیز این طرح با هدف اشاعه فرهنگ نماز در بین مخاطبان بزرگسال که از نعمت سواد محروم هستند، اجرا می‌شود.
 
وی ادامه داد: 23 و 24 مردادماه کلاس‌های فرهنگ صحیح خواندن نماز در ناحیه یک اهواز برای 300 آموزش دهنده برگزار می‌شود. این آموزش دهندگان قرار است تعلیمات لازم را به سه هزار سوادآموز ارائه دهند.
 
وی با بیان اینکه آموزش معارف اسلامی مهم‌ترین اصل در ارائه محتوای مناسب به سوادآموزان است، خاطرنشان‌کرد: ترویج معارف نماز و فرهنگ درست‌خوانی نماز در بین آموزش دهندگان و سواد آموزان و تقویت میزان آشنایی مخاطبان با احکام نماز و تصحیح قرائت نماز سوادآموزان از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح در اهواز است.
 
شیخی در خصوص نحوه اجرای این طرح، گفت: محتوای آموزشی ویژه آموزش‌دهندگان در کتاب "کلید بهشت" موجود است و برای بهره‌گیری از کتاب راهنمای تدریس آن به مراکز مجری طرح در اهواز ارسال شده است. در این طرح هر آموزش‌دهنده 10 دقیقه ابتدای کلاس را به آموزش عملی نماز می‌پردازد، به گونه‌ای که در نهایت باید در 20 جلسه آموزشی، مجموعا 200 دقیقه به آموختن قرائت صحیح نماز اختصاص یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: