• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-8980-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جوروند: استقبال از گروه‌های موسیقی خوزستان در شب‌های فرهنگی بی‌نظیر بود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، استقبال از گروه‌های موسیقی استان در روز اول جشنواره شب‌های فرهنگی هنری در برج میلاد تهران را بی نظیر و گسترده توصیف کرد و این موضوع را حاکی از اقبال مردم به گروه‌های موسیقی استان دانست.

محمد جوروند، در حاشیه برگزاری جشنواره شب های فرهنگی خوزستان در برج میلاد تهران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری استانداری خوزستان بنا را بر این گذاشته است که ظرفیتهای فرهنگی استان را در دو شب برای همشهریان و هموطنان ارایه کند.

وی ادامه داد: در حوزه های مختلف هنری اعم از موسیقی، نمایشهای خیابانی، هنرهای تجسمی و شعر، در شب اول برنامه های مختلف و متنوعی اجرا شد. همچنین برنامه تجلیل از تعدادی از فرهیختگان، نویسندگان و هنرمندان مطرح کشوری که خوزستانی هستند هم برای این جشنواره پیش بینی شده است که بخشی از آن در شب اول انجام شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: خوشبختانه طی روز اول جشنواره استقبال بسیار بی نظیر و گسترده ای از گروه های موسیقی ما صورت گرفت که حاکی از اقبال مردم نسبت به فعالیت های موسیقیایی و هنری استان است.

وی در ادامه به برگزاری هفته فرهنگی خوزستان نیز اشاره کرد و افزود: دو شب برگزاری جشنواره شب های فرهنگی هنری خوزستان در برج میلاد در واقع مقدمه ای برای هفته فرهنگی خوزستان است که بنا است در ماه های آتی در تهران برگزار شود. 

جوروند در این خصوص افزود: باتوجه به این که هفته فرهنگی به مدت هفت روز برگزار خواهد شد، دست ما بازتر است و فرصت زیادی برای ارایه بسیاری از فعالیت های هنری و فرهنگی داریم. یکی از مشکلاتی که ما در جشنواره شب های فرهنگی و هنری خوزستان داشتیم، عدم فرصت کافی برای استفاده از گروه های متعدد بود؛ با این حال  بنا را بر این گذاشتیم که در این دو شب از برخی گروه ها به صورت محدود استفاده کنیم و در هفته فرهنگی که به زودی برگزار خواهد شد، از گروه‌های بیشتر فرهنگی و هنری خودمان استفاده کنیم.

وی تعدد گروه های هنری و بهره گیری از تمام ظرفیت های استان را در افزایش غنای این جشنواره و همچنین جشنواره فرهنگی استان موثر دانست و افزود: اگر ما بتوانیم فعالیت های فرهنگی و هنری تمام اقوام خوزستان و شهرهای استان را ارایه کنیم، قطعا جشنواره نیز شکل بهتر و ارزشی تری به خود می گیرد. با تمام این ها، سعی ما بر این است که در همین دو شب نیز تا جای ممکن این اتفاق رخ دهد و از تمام ظرفیت های استان استفاده کنیم. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان درخصوص گله مندی برخی گروه‌های موسیقی محلی درباره پرداخته نشدن به این نوع موسیقی در استان و این که برنامه ای برای حمایت از این گروه ها از سوی اداره کل وجود دارد، گفت: این نوید را می دهم که به یاری خدا، بزودی اولین جشنواره موسیقی محلی استان را برگزار خواهیم کرد که در این راستا تمهیداتی نیز اندیشیده شده است؛ ضمن این که جریانی که طی این دو شب از سوی گروه‌های موسیقی استان در برج میلاد ایجاد شده است، انرژی مضاعفی به ما داده و ما را برای برگزاری قطعی این جشنواره مصمم‌تر ساخته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: