• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-9080-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خون‌میرزایی: فرهنگ خوزستان در دل مردم ایران است

سرپرست فرمانداری اهواز با تاکید بر ضرورت معرفی خرده‌فرهنگ‌های اقوام مختلف استان، گفت: باید ظرفیت های فرهنگی خوزستان را برجسته کرد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، نبی‌الله خون‌میرزایی در جریان بازدید از جشنواره فرهنگی هنری شب های خوزستان در برج میلاد تهران، اظهار کرد: به لحاظ قلبی احساس شعف و خوشحالی می کنم وقتی می بینم این مجموعه فرهنگی با تمام توان پای کار آمده است.

 وی بر ضرورت معرفی خرده فرهنگ های اقوام مختلف استان در این گونه جشنواره ها تاکید کرد و افزود: ایران با این موزاییک های قومی و فرهنگی برگرفته از همین خرده فرهنگ های مناطق، تشکیل شده است.

سرپرست فرمانداری اهواز تصریح کرد: فرهنگ خوزستان در دل مردم ایران است و ایران با جدا کردن فرهنگ خوزستان، کردستان، بلوچستان، ترکمنستان، آذربایجان و سایر مناطق، هویت خود را از دست می‌دهد؛ بنابراین این برنامه فرصت خیلی خوبی برای معرفی ظرفیت های فرهنگی مختلف اقوام در سراسر ایران است که باید از آن بهترین استفاده را کرد و این ظرفیت های فرهنگی را برجسته نمود.

وی افزود: طبیعتا ایراد و اشکالاتی هم وجود دارد ولی برای جشنواره های بعدی با کسب تجربه بیشتر و موفق، شاهد جشنواره به مراتب بهتری خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: