• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-10180-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رونمایی از پوستر و اعلام آثار راه یافته به نخستین جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند


پوستر نخستین جشنواره تئاتر مطنقه آزاد اروند یادواره شکست حصر آبادان با حضور مسوولان فرهنگی و هنری و جمعی از اهالی تئاتر شهرستان‌های آبادان و خرمشهر توسط مهرانگیز شریفی اولین بازیگر بانوی هنرهای نمایشی آبادان بعد از انقلاب رونمایی شد .

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، هیات بازبینی آثار نخستین جشنواره تئاتر مطنقه آزاد اروند یادواره شکست حصر آبادان در این مراسم گفت: 10 نمایش خیابانی و 12 نمایش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در نهایت شش نمایش صحنه‌ای و چهار نمایش خیابانی به جشنواره راه یافتند. 
 
علی غلامی افزود: هیات بازبینی آثار نمایشی جشنواره در مرحله نخست بازیگری، کارگردانی و تنوع کاری در آثار را مورد ارزیابی قرار داد و در انتخاب آثار سلیقه‌ای عمل نکرد. 
 
دبیر جشنواره نیز در این مراسم ساماندهی بیشتر فعالیت‌های مختلف نمایشی و رصد تولیدات و اجراهای عمومی گروه‌های ثبت شده تئاتر در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر را از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد. 
 
محمد مرادی احیا و ارتقاء هنر نمایش در منطقه آزاد اروند را از دیگر اهداف نخستین جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند یادواره شکست حصر آبادان عنوان کرد. 
 
در ادامه فرشید قنبری، مجری جشنواره، با دعوت از اهالی فرهنگ و هنر بر روی سن جهت قرائت آثار برگزیده صحنه‌ای و خیابانی دعوت کرد.
 
 بر این اساس در بخش صحنه‌ای نمایش "آییس" به کارگردانی ندا اعتمادی‌کیا، نمایش "هووها "به کارگردانی امین‌حسین افتخار‌پذیرایی، نمایش "سلو مرگ" به کارگردانی سعید فیوضی، نمایش "دیکتاتور" به کارگردانی مهرداد معماری، نمایش "یک روایت ساده" به کارگردانی سیدحسن موسوی و نمایش "جِرده" به کارگردانی عبدالله هلیات به جشنواره راه یافتند.
 
همچنین در بخش خیابانی نمایش "شروع بازی" به کارگردانی گروه باران، نمایش "مردان هیرون" به کارگردانی فرامرز غلامیان، نمایش "جنگ زیر پوست من و مادرم" به کارگردانی بهنام کاوه‌گویی و نمایش "قطعه گمشده" به کارگردانی رضا وثوقی به جشنواره راه یافتند. 
 
نخستین جشنواره تئاتر اروند یادواره شکست حصر آبادان از 26 تا 28 شهریور 96 در 2 بخش صحنه‌ای و خیابانی در آبادان و خرمشهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: