• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-13974-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان:

تغییر در وضع اشتغال خوزستان با سرمایه‌گذاری دولتی ممکن نیست


معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: باید در بحث صدور مجوزها در خوزستان اصلاحاتی انجام شود. دستگاه‌ها باید در کارهای خود دید استانی داشته باشند و پیشرفت استان را در نظر بگیرند. باید از کارهایی که موجب ایجاد ناهماهنگی میان دستگاه‌ها و به خطر افتادن فضای امن سرمایه‌گذاری در استان می‌شود، دوری کنیم.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، سیدعلی بحرینی مقدم در جلسه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید که امروز، چهارشنبه 22 شهریورماه در محل استانداری در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در سطح استان وجود دارد، تمام ادارات، دستگاه‌ها و سازمان‌ها هیچ وظیفه و مأموریتی جز رونق اقتصادی و اشتغال در استان ندارند.
 
وی افزود: تمام ارکان نظام، مقام معظم رهبری و دولت، به این مسأله روی آوردند و زمینه لازم برای ما مهیاست اما این‌که با وجود منابع و مهیا بودن شرایط، کارهای ما به نتیجه نمی‌رسد، نیاز به بررسی بیشتری دارد و در ستاد تسهیل، کارها باید تسهیل شود.
 
معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: ایجاد تغییر و تحول در وضعیت اشتغال استان با سرمایه‌گذاری بخش دولتی ممکن نیست. باید با توسعه ظرفیت‌ها در دو محور صدور مجوزها و روند پس از صدور مجوز، راهی برای ایجاد تحول در استان پیدا کنیم.
 
بحرینی مقدم تصریح کرد: در بحث صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان، مشکلاتی وجود دارد. هنوز در خوزستان، صدور مجوز نیاز به ماه‌ها دوندگی دارد. باید این روند را اصلاح کنیم تا سرمایه‌گذار بتواند کارهای خود را راحت‌تر پیش ببرد. همچنین در روند پس از صدور مجوزها، بحث‌های مختلفی از جمله قطع ارائه خدمات مطرح است  که باید حتماً با هماهنگی صورت بگیرد و هیچ دستگاهی نمی‌تواند این کار را سرخود انجام دهد.
 
وی ادامه داد: در این مدت بسیاری از دستگاه‌ها با ما هماهنگی داشتند و با دید استانی به مسأله نگاه می‌کردند. اما در بسیاری از دستگاه‌ها هنوز این مشکل وجود دارد. باور داریم که این نگاه باید اصلاح شود. نگاه ما در تمام استان باید یکی باشد و در جهت حمایت از تولید و اشتغال فعالیت کنیم.
 
معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: وجود نداشتن این نگاه موجب خدشه‌دار شدن فضای امن سرمایه‌گذاری در خوزستان می‌شود. از دستگاه‌ها می‌خواهیم که این تعامل را داشته باشند. چرا که با این نوع رفتار با صنایع و کسب و کارهای کوچک، امکان توسعه و افزایش تولید در استان را نخواهیم داشت.
 
بحرینی افزود: مشکلات دستگاه‌ها را درک می‌کنیم، اما این دستگاه‌ها باید مشکلات و اختلافات خود را در کارگروه مطرح کنند تا برای آن راه‌حلی پیدا شود. باید از اقداماتی که موجب ایجاد ناهماهنگی و ناامنی میان دستگاه‌ها می‌شود، اجتناب کنیم.

خوزستان در پرداخت تسهیلات رتبه هجدهم را دارد

در این جلسه همچنین نورالله حسن‌زاده، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان، گفت: خوزستان در پرداخت تسهیلات در بین استان‌ها رتبه هجدهم را دارد و با توجه به 6 ماه فعالیت و هزینه‌ای که در این راستا انجام شده، به نظر نمی‌آید دستاورد زیادی داشته باشیم.
 
وی افزود: پیشنهاد ما در خصوص درخواست‌های تسهیلات صنایع این است که متقاضی به کمیته فنی مراجعه کرده، سپس درخواست در کارگروه و بعد در بانک عامل استان و سپس در سطح کشوری و در نهایت در صندوق توسعه ملی بررسی شود. گاهی طرح‌های بسیار خوبی از سوی ما معرفی می‌شود اما بانک‌ها می‌گویند که این طرح توجیه اقتصادی ندارد. ما طرحی که توجیه اقتصادی نداشته باشد را مطرح نمی‌کنیم. هر طرحی که توجیه اقتصادی داشته باشد و از سوی بانک نیز تصویب شود، را حمایت می‌کنیم.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: