• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-6876-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

شریعتی: جداسازی مدارس ثابت از اداره آموزش و پرورش عشایر بررسی فرهنگی شود

استاندار خوزستان با بیان اینکه بی‌توجهی به بحث فرهنگی در اجرای طرح جداسازی مدارس ثابت عشایری از اداره آموزش و پرورش عشایر می‌تواند عواقب خود را در آینده نشان دهد، گفت: لازم است مطالعات کارشناسانه‌ای در زمینه فرهنگی توسط کارشناسان و متخصصان مسایل فرهنگی اجتماعی به طور جداگانه از بررسی‌های آموزشی انجام شده و نتایج آن ظرف دو ماه آینده به شورا اعلام شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز چهارشنبه (22 شهریورماه) در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به طرح تفکیک مدارس ثابت عشایری از نظارت اداره آموزش و پرورش عشایر، اظهار کرد: در ابتدا با این طرح موافق بودم اما باید دغدغه‌های مطرح شده نیز مدنظر قرار گیرند.

وی افزود: برخی مدارس عشایری هستند که کیلومترها دورند و نظارت بر آن‌ها توسط آموزش و پرورش عشایر با نیروی محدود دشوار است، بنابراین اگر زیرنظر ادارات شهرستان ها قرار گیرند نظارت بر آن‌ها ساده‌تر خواهد بود و می‌تواند موجب ارتقای کیفیت آموزشی شود؛ اما بحث فرهنگی نیز مهم است و بی‌توجهی به آن می‌تواند منجر به عواقب شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: بی‌توجهی به بحث فرهنگی در اجرای این طرح می‌تواند عواقب خود را در آینده نشان دهد و تنازعات فرهنگی در مناطق موجب آسیب‌های اجتماعی شود، بنابراین لازم است مطالعات بیشتر کارشناسانه‌ای در زمینه فرهنگی توسط کارشناسان و متخصصان مسایل فرهنگی اجتماعی به طور جداگانه از بررسی‌های آموزشی انجام شده و نتایج آن ظرف دو ماه آینده به شورا اعلام شود که اگر اجرای این طرح با مسایل فرهنگی در تضاد باشد، راهکار دیگری برای این مدارس پیدا شود.

شریعتی در خصوص صورت جلسه دوم شورا (بازگشایی مدارس) ضمن تاکید بر ادامه روند اصلاح کاستی‌‌ها و  ارایه ایده‌ها و برنامه‌های جدید در راستای ارتقای فعالیت‌های آموزشی استان توسط روسای ادارات آموزش و پرورش استان، عنوان کرد: ما بنا را بر این گذاشتیم که تمام مدارس کانکسی جمع شوند و برنامه‌ریزی‌های لازم در همین راستا نیز در حال انجام است.

وی افزود: ما در برخی مناطق صعب‌العبور، مدارس کپری نیز داریم که بنا است این مدارس نیز جمع آوری شده و کانکس‌های جمع شده از مدارس کانکسی به این مناطق انتقال داده شوند تا به طور موقت به جای کلاس‌های کپری از این کانکس‌ها استفاده شود.

استاندار خوزستان گفت: همچنین بنا بود که کودک بازمانده از تحصیل نداشته باشیم که تاکنون بیش از هزار کودک بازمانده از تحصیل شناسایی شده‌اند که امسال در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد و امیدواریم در مهر یا آبان‌ماه امسال برای این‌کار، جشنی برگزار و اعلام کنیم که این کودکان به چرخه تحصیل باز‌گشته‌اند.

شریعتی با اشاره به اجباری شدن پیش‌دبستانی از سال گذشته، تصریح کرد: از نتایج این کار که در سال‌های آینده بروز خواهد کرد، کاهش تعداد بازماندگان از تحصیل و کاهش افت تحصیلی در استان است. همچنین برگزاری کلاس‌های کنکور، امسال موجب افزایش قابل ملاحظه‌ای در درصد دانش‌آموزان زیر رتبه هزار در کنکور سراسری شد.

وی ادامه داد: برخی کمبودها به دلیل انتخابات شورای شهر، ریاست جمهوری و ... در انجام پروژه مهر تا حدی طبیعی است اما در این زمینه به فرمانداران تاکید می‌کنم که تمهیدات لازم را انجام دهند. همچنین امسال حداقل یک میلیارد تومان برای خرید خودرو در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت تا وضعیت خودرو‌های خود را حدی بهبود دهند.

استاندار خوزستان با اشاره به اپلیکیشنی که توسط سازمان تاکسی‌رانی اهواز برای رفاه حال والدین و دانش‌آموزان ارایه شد، گفت: مدیرکل آموزش و پرورش باید در خصوص این طرح جلسه‌ای با تاکسی‌رانی برگزار و آن را تثبیت کند؛ این طرح، کار هوشمندانه‌ای است که منجر به حرکت به سوی شهر هوشمند و الکترونیک می‌شود. همچنین اطلاعات والدین بالا خواهد رفت و منجر به ارتقای آرامش در جامعه خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: