• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-7176-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

معاون توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش استان عنوان کرد:

وجود یک‌ششم کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش کشور در خوزستان

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش خوزستان، با بیان اینکه تراکم دانش‌آموزان در استان 24 بوده و کمبود نیروی انسانی از چالش‌های جدی آموزش و پرورش استان است، گفت: بیش از یک‌ششم کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش کشور به خوزستان اختصاص داشته و این کمبود به دلیل مهاجرت‌ها در حال افزایش است.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان٬ حرج چلداوی در جلسه شورای آموزش و پرورش که امروز (چهارشنبه، 22 شهریورماه) در استانداری خوزستان برگزار شد٬ اظهار کرد: خوزستان با داشتن 981 هزار و 670 دانش‌آموز، سومین استان از نظر جمعیت دانش‌آموزی پس از خراسان رضوی و تهران است. تراکم دانش‌آموزان در استان 24 بوده و کمبود نیروی انسانی از چالش‌های جدی آموزش و پرورش استان است. بیش از یک‌ششم کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش کشور به خوزستان اختصاص داشته و این کمبود به دلیل مهاجرت‌ها در حال افزایش است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش تصمیم دارد در راستای ساماندهی نیروی انسانی و ارائه خدمات بهتر به عشایران، مدارس عشایری که سال‌ها در منطقه‌ای ثابت‌ هستند را به اداره آموزش و پرورش مناطق واگذار کند. در حال حاضر در 14 منطقه عشایری، مدرسه ثابت وجود دارد. آموزش و پرورش عشایر برای نظارت بر این مدارس، باید راه طولانی را طی کند، بنابراین بهتر است این مدارس به ادارات مناطق واگذار شوند تا کیفیت آموزشی نیز بالا رود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش خوزستان گفت: از سوی دیگر شورای روستاها، بخشداران، دهیاران و ... نیز به طور داوطلبانه متقاضی شدند که این مدارس زیرمجموعه ادارات شهرستان‌ها باشند. این کار باعث می‌شود فرصت بیشتری برای مدارس عشایری که نیاز بیشتری به توجه دارند، داده و خدمت‌رسانی بهتری به آن‌ها انجام شود.

چلداوی ادامه داد: اکنون با اداره آموزش و پرورش عشایر توافق شده که حداقل 30 مدرسه به ادارات مناطق واگذار شوند. از سویی برخی مدارس عشایری در منطقه سردشت قرار دارند که زیرمجموعه اداره شهرستان هستند که این مدارس شرایطی عشایری دارند و باید به آموزش و پرورش عشایر واگذار شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: