• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-3680-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان در دشت‌آزادگان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان خبر داد.

 به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، محمد جوروند اظهار کرد: جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان با هدف بهره‌گیری از ارزش‌ها و ظرفیت‌های نهفته در فرهنگ اقوام عرب خوزستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دبیرخانه دایمی جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان و با مساعدت و همکاری مرکز هنرهای نمایشی و دفتر نماینده مردم دشت آزادگان برگزار می‌شود.

جوروند بیان کرد: پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان از ٢٦ تا ٢٩ دی ماه امسال به میزبانی شهرستان دشت آزادگان پذیرای اجرای گروه‌های نمایشی برتر خواهد بود.

 درخور ذکر است فراخوان پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان توسط دبیرخانه دایمی جشنواره منتشر شده است.

در بخش شرایط شرکت در جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان آمده است:

نمایش‌هایی که در راستای ترویج شعار سال «اقتصاد مقاومتی- تولید، اشتغال» تولید گردند و از بسترهای تاریخی، ادبی، سیاسی، آداب و سنن و رسم و رسومات منطقه و استان خوزستان بهره مند باشند در اولویت خواهند بود.

نمایش‌هایی که مبتنی بر متن عربی یا ترجمه عربی نویسندگان بومی استان خوزستان که به فارسی نگاشته شده اند مورد قبول است.

نمایش‌های متقاضی نباید از ٤٥ دقیقه کمتر یا از ٩٠ دقیقه بیشتر باشند.

ارایه مجوز کتبی نویسنده برای اجرای عمومی و شرکت در جشنواره از سوی کارگردان به دبیرخانه دایمی جشنواره الزامی است.

گروه‌هایی متقاضی شرکت کننده در جشنواره باید یک نسخه از متن نمایشنامه را بر روی لوح فشرده در محیط word  به همراه سه نسخه از فیلم اجرای عمومی نمایش بر روی لوح فشرده و گواهی تایید اجرای عمومی شهرستان خود و فرم درخواست تکمیل شده را در تاریخ مقرر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

کارگردانان نیز در هنگام تنظیم فرم درخواست دقت لازم را به عمل آورند زیرا این فرم ملاک برنامه‌ریزی‌های بعدی خواهد بود و هیچ گونه تغییری در نام نمایش یا بازیگران و عوامل امکان‌پذیر نخواهد بود.

کلیه آثار پذیرفته شده موظف به چهار روز اجرای عمومی اثر نمایشی در شهرستان خود هستند.

گروه‌های راه یافته به جشنواره تا سقف مبلغ ٢٠ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

گروه‌های متقاضی حداکثر تا تاریخ ١٥ آذر ١٣٩٦ مهلت دارند مدارک خود را به دبیرخانه ارسال کنند. نتایج بازبینی تا تاریخ ٢٠ آذر ١٣٩٦ اعلام خواهد شد. پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان از  ٢٦ تا ٢٩ دی ١٣٩٦ به میزبانی دشت آزادگان برگزار می‌شود.

 گروه‌های متقاضی مدارک و مستندات خود را به نشانی دبیرخانه واقع در خوزستان، سوسنگرد، خیابان شهید غدیری اصل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشت آزادگان ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ٠٦١٣٦٧٤٦٤٦٣ تماس بگیرند.

 متن فراخوان و فرم شرکت در پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان در بخش فراخوان سایت «تئاتر خوزستان» به نشانی http://khoozestan.theater.ir  قابل دریافت است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: