• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-7974-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت:

بسیاری از فرصت‌های شغلی کشور در اختیار نیروی کار خارجی است


معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور گفت : موجی از نیروی کار خارجی به روش‌های قانونی وارد کشور شده‌اند و بسیاری از فرصت‌های شغلی در اختیار آن‌ها قرار گرفته است و این مساله در حالی است که بسیاری از جوانان در کشور بیکار هستند.
 
بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: یک کارگر به روش غیر مجاز وارد کشور می‌شود و سپس خانواده خود را با پاسپورت و به صورت مجاز به درون کشور می‌آورد و در این زمینه وزرات امور خارجه باید پاسخگوی این مساله باشد که برای افرادی که از کشورهای همسایه وارد کشور می‌شوند و در ایران می‌مانند چه برنامه‌ای دارد.
 
وی افزود: ضمانت‌هایی که وزارت امورخارجه از افراد برای ورود به درون کشور دریافت می‌کند کافی نیست و این افراد در کشور باقی می‌مانند و در بسیاری از مشاغل جای جوانان ایرانی مشغول به کار می‌شوند.
 
معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان این‌که میانگین درآمد شغلی برخی از کارگران خارجی، ماهانه بیش از 2.5میلیون تومان است، تصریح کرد: نیروهای کار خارجی در ایران تمام فرصت‌های شغلی را در اختیار خود قرار داده‌اند و بسیاری از آن‌ها در 2یا 3 محل کار می‌کنند.
 
پناهی زاده عنوان کرد: موجی از نیروی کار خارجی به روش‌های قانونی وارد کشور شده‌اند و بسیاری از فرصت‌های شغلی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و این مساله در حالی است که بسیاری از جوانان در کشور بیکار هستند.
 
وی گفت: حضور کارگران خارجی در کشور علاوه بر این‌که در بحث اشتغال اثرات فراوانی می‌گذارد و جای کار جوانان ایرانی پر می‌شود، تبعات اجتماعی و امنیتی نیز به دنبال دارد و در این زمینه مسئولان باید به ورود نیروی کار خارجی به کشور توجه کنند.
 
معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان این‌که چند میلیون نیروی کار مجاز و غیر مجاز خارجی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: با اخراج کارگران خارجی می‌توان بخشی از مشکل بیکاری جوانان را در کشور حل کرد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: